X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КУЛЬТОВА АРАБО-МУСУЛЬМАНСЬКА АРХІТЕКТУРА

Завантажити презентацію

КУЛЬТОВА АРАБО-МУСУЛЬМАНСЬКА АРХІТЕКТУРА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КУЛЬТОВА АРАБО-МУСУЛЬМАНСЬКА АРХІТЕКТУРА МАВРИТАНСЬКИЙ СТИЛЬ

Слайд 2

Арабо-мусульманська культура зробила значний внесок до скарбниці світової культури. Вона сама — одне з досягнень людства й тому заслуговує на повагу та розуміння. Зміцнюючи свою владу, араби заселяли старі міста, а також, як римляни свого часу, засновували на завойованих землях військові табори. Так виникли Басра (630 р.) й Куфа (638 р.) в Іраку, Фустат (640 р.) в Єгипті, Кайруан (670 р.) у Північній Африці.

Слайд 3

Поступово військові поселення перетворювалися на багаті торгові міста, оточені кріпосними стінами з ворітьми за кількістю сторін світу чи доріг, які вели до інших місцевостей. Цитадель правителя стояла в найукріпленішому місці на узвишші й домінувала над містом. Центр міста (медіна) займали соборна мечеть і торгові квартали для найдорожчих товарів.   Жаркий клімат зумовив будівництво відкритих і підземних водоводів, цистерн, водоймищ, фонтанів. Славилися багатим оздобленням численні громадські лазні, у спорудженні яких використовувався досвід зведення римських терм.

Слайд 4

Жаркий клімат зумовив будівництво відкритих і підземних водоводів, цистерн, водоймищ, фонтанів. Славилися багатим оздобленням численні громадські лазні, у спорудженні яких використовувався досвід зведення римських терм. Техніка будівничих породила особливі конструкції з глини, цегли й каменю. Були створені різноманітні форми арок — стріль-частих, підковоподібних, багатолопасних, фестончастих, — винайдені особливі системи склепінчастого перекриття.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Основною культовою спорудою ісламу стала мечеть, де збирались для молитви послідовники пророка. Мечеті, складалися із огороженного двору і колонади (поклавши початок "дворовому", або "колонному", типу мечеті), у 1-й половині 7 ст. вони були побудовані в Басрі

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Мечеті будувались таким чином. У плані вони мали прямокутну форму. Перед входом був розташований просторий дворик, оточений портиками і звичайно засаджений деревами, з фонтаном посередині (для омовіння правовірних). Мечеті були увінчані одною або декількома башточками, високими і стрункими мінаретами, з яких муеззін провіщав час початку служби..  

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Храм складався з одного чи декольких нефів і міхраба — ніши, іноді облицьованій емалевими плитками (а в Кордові, у вигляді виключення, скляній мозаїки), спрямованого в бік Мекки, перед яким по правий бік мінбара (трибуна або пюпітр) молились вірячи.

Слайд 16

Слайд 17

Архітектонічні елементи мечеті наступні: арка різних, найчастіше підковоподібних форм, купол на квадратній основі; нерідко, особливо в початковий період арабського панування на Близькому Сході при побудові мечеті встановлювались колони, взяті з давніх римських і вестготських будівель.    

Слайд 18

Слайд 19

Араби ухились від монотонних орнаментів і гладких поверхонь, вони прикрашали стіни мармуровими або гіпсовими пластинками з рельєфом невеличкої глибини. На малюнках зображались рослини в схематичній формі або геометричні фігури. Ці прикраси назвали арабесками (хоч вони і застосовувались задовго до арабів). Звичайно місця заглиблення на малюнку фарбувались в пурпурні або сині тони, випуклості покривалися позолотою. Ці кольорові контрасти давали незвичайний декоративний ефект, додавали малюнку жвавість і яскравість. Араби рідко застосовували для забудівель камінь; вони віддавали перевагу випаленій цеглі і цементу.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

З давніх часів поруч із мечеттю зводився мінарет. Його походження пов'язують з кількома прообразами: зі сторожовою чи сигнальною вежею, маяком. Мінарет служить для скликання правовірних на молитву, що й виконує спеціальний службовець при мечеті — муедзин. Звичайно мінарет прилягає до мечеті, інколи розташований окремо. Асиміляція архітектурних особливостей різних культурних регіонів зумовила виникнення оригінальних і не схожих між собою форм мінаретів.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

З IX століття починають будувати медресе*, а через два віки вони виростають у систему вищих навчальних закладів мусульманського світу, які контролювалися державою. В медресе переважав релігійний, теологічний напрям. Світські науки — математика, філософія, медицина, філологія, риторика — перебували під впливом середньовічної схоластики.   Перші медресе виникли в Сирії та Іраку.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

У цивільних спорудах план і конструкція були аналогічні плану і конструкції мечетів із змінами, які були обумовлені різним призначенням будівль. Житлові будівлі мали центральний двір з арками навколо і фонтаном посредині. Майже завжди домівки мали лише один поверх і відсутність вікон по фасаду, які виходять на вулицю. При домі зичайно існував сад.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАНЯЯ ОФОРМИ ЧАСТИНУ АРХІТЕКТУРНОЇ СПОРУДИ РОСЛИННИМ АБО ГЕОМЕТРИЧНИМ ОРНАМЕНТОМ

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура