Їжа
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Руму нія (рум. România) — держава у південно-східній частині Європи, переважна частина площі розташована у басейні нижньої течії Дунаю. На сході омивається Чорним морем. Румунія межує. Експортер продна півночі з Україною, Молдовою, Сербією,Угорщиною, Болгарієюуктів нафтопереробки і нафтового устаткування, електричного устаткування, автомобілів, зернових.
Географічне положення Румунія розташована у південно-східній Європі. На півночі і сході межує з Республікою Молдова і Україною, на північному заході — з Угорщиною, на південному заході з Сербією, на півдні — з Болгарією. На південному сході омивається Чорним морем. На півдні і сході річкові долини, на південному заході територію Румунії займають Східні і Південні Карпати і Семигородська височина, до яких прилягають із заходу Паннонська, з півдня — Волоська низовини, зі сходу Молдавська і Добрузька височини. Румунія лежить на межі Центральної і Східної Європи та Балканського півострову і на її території тисячоліттями перехрещувалися політичні і культурні впливи цих трьох комплексів. Загальна площа Румунії 238 391км².
Економіка Румунія — індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості: гірнича, лісоматеріалів, металургійна, хімічна, машинобудування, харчова, нафтопереробна. Транспорт: автомобільний, залізничний, річковий, морський, повітряний. Перевезення вантажів у країні здійснюється головним чином автотранспортом і залізницею. 1994 р. у країні було 11 365 км залізниць і 88 117 км шосейних доріг. Головні порти на Дунаї: Турну-Северин, Джурджу, Бреїла, Галац. Головний морський порт — Констанца, через який проходить 80 % морських вантажоперевезень країни і 65 % вантажів зовнішньої торгівлі. У 1984 був відкритий судноплавний канал, що з'єднує Констанцу з портом на Дунаї Чернавода. У 1996 вантажний морський флот Румунії складався з 234 кораблів і мав сумарну вантажопідйомність всіх судів у 2 445 810 рег. т. Імпорт (паливо, продукція машинобудування і обладнання, продукція текстильної промисловості і сільського господарства) — $ 11,5 млрд. (головним чином, Центральна і Східна Європа — 21,0 %; Німеччина — 17,5 %; Італія — 17,4 %; Франція — 6,9 %; США — 4,2 %). Експорт (текстиль, метали і продукція машинобудування і хімічної промисловості) — $ 9,5 млрд. (головним чином, Італія — 22,0 %; Німеччина — 19,0 %; Франція — 5,9 %; США — 3,8 %).
Населення Чисельність населення країни 22,364 млн осіб. Смертність немовлят до 1 року, станом на 2015 рік, становила 9,89 ‰ ; хлопчиків — 11,23 ‰, дівчаток — 8,47 ‰. Рівень материнської смертності 2015 року становив 31 випадків на 100 тис. народжень. Головні етноси країни: румуни — 83,4 %, угорці — 6,1 %, цигани — 3,1 %, українці — 0,3 %, німці — 0,2 %, інші — 0,7 %, інші — 6,1 % населення. Офіційна мова: румунська — розмовляє 85,4 % населення країни. Інші поширені мови: угорська — 6,3 %, циганська — 1,2 %, інші мови — 7 %
Релігія За Конституцією Румунія — світська держава, декларовано принцип свободи совісті і рівність всіх релігій перед законом. Найбільш поширене релігійне спрямування в Румунії — православ'я, за даними загальнонаціонального перепису 2002 року до православних віднесли себе 86,7 % загального населення країни. Переважна більшість православних румунів належить до Румунської православної церкви. Румунська Православна Церква проголосила своє самоврядування у 1865, після об'єднання князівств Валахії та Молдови в Румунській державі (1862), виділившись таким чином з Константинопольського Патріархату. Автокефалію Румунської Православної Церкви було визнано лише 25 квітня 1885. Інші християнські конфесії мають значно менше число прихильників — католиків латинського обряду близько 4,7 % населення, греко-католиків — 0,9 %, протестантів — 6,5 %. Близько 67 тисяч осіб, головним чином, етнічні турки, які проживають в районі Добруджі, заявили про себе, як про мусульман. Римо-католики, здебільшого зосереджені на заході країни, в Трансільванії. Істотну частину прихильників Реформованої церкви також складають етнічні угорці, які проживають в Трансільванії; в східній частині Угорщини, на кордоні з Румунією кальвінізм є найбільш поширеною релігією. Під час перепису 6 179 осіб відповіли, що сповідують юдаїзм, 23 105 осіб декларували атеїстичний (нерелігійний) світогляд.
Цікаві факти 1)Столиця Румунії здавна славилася своєю культурною спадщиною і розкішними пам'ятками. Саме тому місто часто називають «Маленький Париж Сходу». 2)Поряд з румунською мовою, величезною популярністю користуються угорська та німецька. Трохи більше 90% населення розмовляє рідною мовою, 7% - угорською (в основному Трансильванія), і для більше 2% населення рідною є німецька. 3)Румунія є дев'ятою за територією країною Європи і сьомою за чисельністю населення. 4)Румунія може похвалитися 7 об'єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них є тільки один природний - дельта Дунаю (велика площа, де річка Дунай зустрічається з океаном). Ця пам'ятка є одним з найпопулярніших туристичних місць Румунії і заслужено визнана одним з найгарныших пейзажів Європи. 5)Румунські сортири майже ніколи не закриваються зсередини і в них майже ніколи не буває освіжувачів повітря.
6)Румунські купюри - найдорожчі у виробництві (за словами самих румунів). Їх неможливо порвати руками (пробувало чоловік тридцять). І ще вони - прозорі. 7)Румунія - батьківщина автомобілів Dacia, які у нас випускаються під маркою Рено (моделі Логан і Дастер). Причому Dacia - це не Дача, а Дакія. А Дакія - це історична область Римської Імперії, приблизно співпадає з нинішньою Румунією. 8)Палац парламенту, розташований в Бухаресті є найбільшою будівлею в своєму роді у всій Європі. У світі воно займає друге місце і поступається лише Пентагону в США. 9)Румунський диктатор Ніколає Чаушеску був страчений у 1989 році за політичні та економічні злочини проти народу. Цікаво знати, що не так давно було проведено соціологічне опитування, яке показало, що зараз більше 84% жителів Румунії шкодує про смерть диктатора, а 41% опитаних проголосували за нього на наступних виборах, якби він був живий! 10)Музейний комплекс «Astra» в Сібіу включає більш ніж 300 будівель, вітряків, гігантських пресів для виготовлення вина і масла, гідравлічних кузень і багато іншого. Всі вони являють собою різні архітектурні стилі різних частин Румунії. 11)Тімішоара також був першим Європейським містом, яке запровадило трамваї на кінній тязі (в 1869 г.), а вуличне освітлення з'явилося у 1889 р. 12)Реактивний двигун, що використовується на більшості сучасних літаків, був винайдений уродженцем Бухареста Генрі Коанда. 13)Перша авторучка була винайдена Петраче Поенару, народженим в Крайові. Його винахід був запатентований у травні 1827р.
Категорії