X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УЧІТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЯСВОЄЮ ПАМ’ЯТТЮ

Завантажити презентацію

УЧІТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЯСВОЄЮ ПАМ’ЯТТЮ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОРАДИ ДЛЯ ЗАБУДЬКУВАТИХ УЧНІВ І НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ТАКОВИХ УЧІТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЯ СВОЄЮ ПАМ’ЯТТЮ

Слайд 2

ВСТУПНЕ СЛОВО Похвалитися гарною пам’яттю може далеко не кожен. Про того, хто часто щось забуває, кажуть: “ У нього коротка пам'ять ”. Проте є спеціальні закони пам’яті, які ми або зовсім ігноруємо, або, що буває частіше, використовуємо неефективно. Хочу запропонувати вам ознайомитися з цими законами і користуватися ними.

Слайд 3

1. ЗАКОН ОСМИСЛЕННЯ Це найпростіший, але найважливіший закон! Чим глибше ми осмислюємо те, що треба запам’ятати, тим міцніше, легше і докладніше воно зберігається в пам’яті. “ Люди так погано запам’ятовують прочитане тому, що вони надто мало думають самі,”– вважав німецький письменник Георг Ліхтенберг.

Слайд 4

2. ЗАКОН ІНТЕРЕСУ Цікавий матеріал запам’ятовується легко, бо ми не витрачаємо для цього спеціальних зусиль – спрацьовує мимовільне запам’ятовування. “Щоб перетравити знання, потрібно проковтнути їх з апетитом .” Анатоль Франс

Слайд 5

3. ЗАКОН ПОПЕРЕДНІХ ЗНАНЬ Чим більше у вас знань з певної теми, тим легше запам’ятовується щось нове. При утворенні зв’язків між засвоєними знаннями і новими відбувається запам’ятовування.

Слайд 6

4. ЗАКОН ГОТОВНОСТІ До запам’ятовування якої інформації ви готуєтесь – таку і одержите. Те саме стосується і настанови на час. Запам’ятовуючи надовго, ви краще запам’ятаєте інформацію, ніж запам’ятовуючи її на короткий час.

Слайд 7

5. ЗАКОН АСОЦІАЦІЙ Цей закон описав ще Аристотель. Уявлення, виникаючи одночасно, будуть викликати одне одного з пам’яті асоціативно. Так, інтер’єр кімнати викликає спогади про події, що тут відбувалися.

Слайд 8

6. ЗАКОН ПОСЛІДОВНОСТЕЙ Алфавіт легко вимовити у звичайному порядку і важко в протилежному. Поняття, завчені одне за одним, під час пригадування викликають одне одного по порядку.

Слайд 9

7. ЗАКОН СИЛЬНИХ ВРАЖЕНЬ Чим сильніше враження від інформації, яку треба запам’ятати, тим краще ця інформація запам’ятається. Звідси висновок: усіма засобами посилювати перше враження від матеріалу.

Слайд 10

8. ЗАКОН ГАЛЬМУВАННЯ Усяке наступне запам’ятовування гальмує попереднє. Завченій інформації треба відстоятися, лише через деякий час беріться за іншу. Кращий спосіб щось забути – відразу запам’ятати щось подібне.

Слайд 11

РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ Не вчіть споріднені предмети один за одним: фізику після математики, або літературу після історії. Вірші краще за все вчити перед сном.

Слайд 12

ЯК ТРЕБА ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ Перед початком читання спробуйте за назвою визначити, про що йде мова. Перш ніж читати, вирішіть, навіщо ця інформація вам потрібна. Якщо вчитель, навівши ряд фактів, збирається робити висновки, спробуйте зробити їх самі. Перед читанням пригадайте, що вам відомо з даної теми, розворушіть свої знання. Намагайтесь викликати в себе максимум емоцій, пов’язаних із вивчаємою інформацією. Нічого не записуйте без спроби осмислити та запам’ятати. Пам’ятайте, що роздратування, страх, печаль – вороги пам’яті. Якщо вам треба запам’ятати матеріал близько до тексту, не вчіть його шматками, а лише повністю і в природній послідовності. Крім цих правил, ви самі можете придумати багато інших, ґрунтуючись на законах пам’яті.

Слайд 13

Сподіваюся, що тепер вам буде легше запам’ятовувати матеріал. Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне