X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Надзвичайна сетуація

Завантажити презентацію

Надзвичайна сетуація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Надзвичайні ситуації соціального, природного та техногенного походження, причини їх виникнення

Слайд 3

Що таке надзвичайна ситуація?

Слайд 4

НС – це подія, порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинених аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та значних матеріальних збитків.

Слайд 5

11.09.1927 – у Чорному морі стався землетрус силою у 9 балів. Ялта зазнала найбільших руйнувань: матеріальні збитки склали 25 млн карбованців. ·        1985 – у Колумбії виверження вулкану Руїс виник гігантський сель, який, пройшовши 40 км, захопив місто Армеро, у результаті чого загинуло 22 тис чоловік і було знищено 4,5 тис будівель. ·        Під час Першої світової війни на австрійсько-італійському фронті в Альпах в лавинах загинуло близько 60 тис солдатів (більше, ніж у боях). У наш час середня річна кількість жертв лавин складає близько 150 чоловік. ·        26.04.86 – вибух на Чорноб. АЕС. У момент аварії загинув 31 чоловік. Загальна кількість жертв та потерпілих складає 500 тис чоловік. ·        7.12.1988 – Вірменія, Спітак, землетрус 7 балів – 25 тис загинуло, близько 100 тис поранено. ·        01.2001 – отруєння Тиси і Дунаю ціанідами. Концентрація ціаніду перевищила граничну припустиму норму в 300 разів. 11.03.2011 – землетрус в 9 балів в Японії, кількість загиблих складає більш ніж 9 тисяч людей.

Слайд 6

Слайд 7

ГРОЗА - це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер. БУРЯ - вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі: руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева. ЗЕМЛЕТРУС – це коливання земної поверхні, що виникають унаслідок підземних поштовхів величезної сили. Землетруси здебільшого виникають у гірській місцевості. На рівнинній місцевості вони бувають рідко і невеликої сили. Під час слабкого землетрусу в будинках дзенькотить посуд, розгойдуються люстри, хитаються меблі… Під час сильних – пошкоджуються будинки: руйнуються дахи, обвалюються стелі, тріскаються стіни. ПОВІНЬ – це розлиття річки при розтаванні снігу, льоду або від тривалих дощів і злив. Найчастіше повені бувають у тих селах і містах, які розміщені на берегах річок.

Слайд 8

Слайд 9

Надзвичайні ситуації техногенного характеру — це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічних аварій на греблях, дамбах тощо.

Слайд 10

Слайд 11

НС, характерні для міста Донецька: Аварії на підприємствах Пожежі Гроза Землетрус Встановлення вибухових пристроїв  

Слайд 12

Дії під час ГРОЗИ: *не виходити з дому, зачинити вікна, двері і димоходи, подбати, щоб не було протягу, який може привернути кульову блискавку. *не можна топити піч, бо дим, що виходить з труби може привернути блискавку. *радіо і телевізори вимкнути з мережі.

Слайд 13

Дії під час ЗЕМЛЕТРУСУ: *при перебуванні у будинку негайно вийти з нього. Ліфтом користуватися не можна, він може зупинитися між поверхами.

Слайд 14

Слайд 15

Поєднайте значення з малюнком Аварія Пожежа Гроза Цунамі землетрус

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне