X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гарне селище Чинадієво

Завантажити презентацію

Гарне селище Чинадієво

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Закарпаття - це куточок чудової природи з незайманими лісами, величними горами й прохолодними ріками. Наш край – Закарпаття – був заселений дуже давно. Він має дуже величезну історію. А кожне село чи місто – це ніби окрема краплина, що доповнює цілий водоспад. У кожного населеного пункту є свої легенди, оповіді, традиції, своя історія. І селище Чинадієво не є винятком.

Слайд 2

Гарне селище Чинадієво. Куди оком не глянь – всюди краса. Сучасні будинки чергуються з продовгастими прямокутними хатами старого типу, з чистими, уквітчаними, озелениними дворами. Усе це набутки тривалих минулих часів і традицій. Чинадієво, як населений пункт, виник досить давно. Воно живе біля 800 років, бо то лише перша письмова згадка про нього від 1214 року під назвою Золява-Сент Міклош. Але ж мусило воно бути засноване раніше, може, на кількадесят років.

Слайд 3

Письмові джерела повідомляють про Чинадієво з 1214 року під угорською назвою Сент-Міклош (місцевий русько-український варіант назви – Святий Миколай), яка використовувалась в офіційних документах до 1944 року. Назва походить від феодального маєтку, названого на честь св. Миколая, що знаходився на цій території. У 1264 р. король Іштван V дарує село Сент-Міклош магістру Аладару, королівському уповноваженому у справах до галицького князя. Наприкінці XIV ст., у 1387 р., Сент-Міклошська домінія переходить у володіння магната Перені. У 1729 році імператор Карл VI Габсбург подарував Чинадієво і ще три міста, а також 200 сіл, архієпископу з роду Шенборнів. так розпочалася історія заснування цього незвичайного, чарівного, мальвничого куточка на Україні під славною назвою –Чинадієво.

Слайд 4

Селище Чинадієво розташоване на північному сході Мукачівського району та в північно-центральній частині Закарпатської області.

Слайд 5

Селище Чинадієво розташоване у передгір’ї вулканічного хребта Карпат у районі гори Синяк у воронкоподібній котловині на висоті 250 м над рівнем моря. Селище знаходиться у мальовничій долині гірської річки Латориця, яка приваблює своєю чистотою і багатством на різноманітні види риб. Також селищем протікають ще дві річки: Синявка та Обавка, які беруть свій початок з навколишніх сіл.

Слайд 6

Клімат у цій місцевості помірний Середньорічна температура повітря становить +17°С Середньорічна вологість 64% Середньорічна кількість опадів становить біля 650мм Населення: 6822 особи Площа: 6 820 км2 Національний склад: переважна більшість населення – українці, але тут також проживають росіяни, угорці, німці та інші представники колишнього Радянського Союзу.