X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Радіо волни

Завантажити презентацію

Радіо волни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Радіо волни

Слайд 2

Радіохвилі – це електромагнітні коливання, що розповсюджуються в просторі із швидкістю світла (300 000 км/сек). До речі світло також відноситься до електромагнітних хвиль, що і визначає їх вельми схожі властивості (віддзеркалення, заломлення, загасання і т.п.). Радіохвилі переносять через простір енергію, що випромінюється генератором електромагнітних коливань. А утворюються вони при зміні електричного поля, наприклад, коли через провідник проходить змінний електричний струм або коли через простір проскакують іскри, тобто ряд швидко наступних один за одним імпульсів струму.

Слайд 3

Електромагнітне випромінювання характеризується частотою, довжиною хвилі і потужністю переносної енергії. Частота електромагнітних хвиль показує, скільки разів в секунду змінюється у випромінювачі напрям електричного струму і, отже, скільки разів в секунду змінюється в кожній точці простору величина електричного і магнітного полів. Вимірюється частота в герцах (Гц) – одиницях названих ім'ям великого німецького ученого Генріха Рудольфа Герца. 1 Гц – це одне коливання в секунду, 1 мегагерц (Мгц) – мільйон коливань в секунду.

Слайд 4

Розповсюдження радіохвиль Найпростіший випадок — це розповсюдження радіо хвилі у вільному просторі. Вже на невеликій відстані від радіопередавача його можна вважати крапкою. А якщо так, то фронт радіохвилі можна вважати сферичним. Якщо ми проведемо в думках декілька сфер, що оточують радіопередавач, то ясно, що за відсутності поглинання енергія, що проходить через сфери, залишатиметься незмінною. Ну, а поверхня сфери пропорційна квадрату радіусу. Означає, інтенсивність хвилі, тобто енергія, що доводиться на одиницю площі в одиницю часу, падатиме у міру видалення від джерела обернено пропорційно до квадрата відстані.

Слайд 5

Звичайно, це важливе правило застосовно в тому випадку, якщо не вжиті спеціальні заходи для того, щоб створити вузьконаправлений потік радіохвиль. Існують різні технічні прийоми для створення направлених радіопроменів. Один із способів рішення цієї задачі полягає у використанні правильних грат антен. Антени повинні бути розташовані так, щоб послані ними хвилі відправлялися в потрібному напрямі "горб до горба”. Для цієї ж мети використовуються дзеркала різної форми. Радіохвилі, мандрівні в космосі, відхилятимуться від прямолінійного напряму — відображатися, розсіватися, заломлюватися — в тому випадку, якщо на їх шляху зустрінуться перешкоди, сумірні з довжиною хвилі і навіть дещо менші.

Слайд 6

Найбільший інтерес представляє для нас поведінка хвиль, що йдуть близько із земної поверхні. У кожному окремому випадки картина може бути вельми своєрідною, залежно від того, яка довжина хвилі. Кардинальну роль грають електричні властивості землі і атмосфери. Якщо поверхня здатна проводити струм, то вона "не відпускає” від себе радіохвилі. Електричні силові лінії електромагнітного поля підходить до металу (ширше — до будь-якого провідника) під прямим кутом

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика