X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Механічні коливання. Механічні хвилі. Їх застосування.

Завантажити презентацію

Механічні коливання. Механічні хвилі. Їх застосування.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Механічні коливання. Механічні хвилі. Їх застосування.

Слайд 2

Механічні коливання. Механічні коливання - це повторюваний рух, при якому тіло багаторазово проходить одне і те ж положення в просторі.

Слайд 3

Вимушені коливання - коливання, які виникають в системі, у результаті впливу на неї зовнішньої сили, яка чинить періодичну дію. Вільні коливання – коливання, які виникають у результаті початкового виведення системи з положення стійкої рівноваги і здійснюються за рахунок внутрішніх сил системи Власні коливання – коливання, які відбуваються в ідеальній системі без тертя, тобто без втрат механічної енергії.

Слайд 4

Гармонічні коливання Це прості періодичні коливання фізичної величини, які з плином часу здійснюються за синусоїдальним або косинусоїдальним законом.

Слайд 5

Автоколивання

Слайд 6

Характеристики механічних коливань Період – час одного повного коливання. Частота – кількість коливань за одиницю часу. Фаза характеризує інтенсивність коливань Амплітуда – модуль найбільшого відхилення тіла від положення рівноваги. Резонанс – накладання коливань тіла на коливання іншого тіла, в результаті чого відбувається збільшення амплітуди.

Слайд 7

Закон збереження повної механічної енергії В процесі механічних коливань повна механічна енергія коливальної системи, що дорівнює сумі потенційної і кінетичної енергій, залишається незмінною.

Слайд 8

Механічні хвилі Механічна хвиля – процес розповсюдження коливань в пружному середовищі.

Слайд 9

Характеристики механічних хвиль Фронт хвилі – геометричне місце точок, до яких на певний момент часу дійшли коливання. Довжина хвилі – відстань на яку поширюється хвиля протягом одного періоду коливань. Швидкість поширення залежить від пружних властивостей і густини середовища.

Слайд 10

Рівняння плоскої гармонічної хвилі

Слайд 11

Стоячі хвилі. Утворення стоячих хвиль.

Слайд 12

Звукові хвилі У поперечних хвилях частинки речовини коливаються перпендикулярно до напряму розповсюдження. У поздовжніх хвилях напрям руху частинок співпадає з напрямом розповсюдження хвилі.

Слайд 13

Характеристики звукових хвиль Гучність – психофізична характеристика, що відповідає гучності звуку. Вимірюється у децибелах. Висота звуку – фізіологічний параметр звуку, що визначається частотою звукової хвилі. Сила звуку визначається амплітудою коливань. Інтенсивність – фізична величина, що характеризує перенесення енергії звуковою хвилею за одиницю часу через одиницю площі, що перпендикулярна напряму розповсюдження хвилі. Тембр – характеристика “відтінку” звуку однакової висоти, що визначається частотним складом і амплітудою обертонів.

Слайд 14

Інфразвук та ультразвук

Слайд 15

Інтеференція Інтерференція – накладання двох або більше хвиль одна на одну. Використовується при налаштуванні двох музичних тонів в унісон (наприклад, при налаштуванні гітари): налаштування виробляють до тих пір, поки биття, що виникли при накладанні двох хвиль не припиняють відчуватися

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика