X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Механічні коливання та хвилі

Завантажити презентацію

Механічні коливання та хвилі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Механічні коливання та хвилі План Коливальний рух та його характеристики. Гармонічні коливання. Математичний маятник. Формула періоду коливань математичного маятника Вимушені коливання. Резонанс.

Слайд 2

Коливання. Коливання — це рухи, які точно або приблизно повторюються через певні інтервали часу.

Слайд 3

Коливальний рух. За фізичною природою коливання поділяють : механічні; електромагнітні. за характером коливань: вільні, вимушені, автоколивання; гармонічні коливання.

Слайд 4

Слайд 5

Електромагнітні коливання

Слайд 6

Характеристики коливань:

Слайд 7

Гармонічні коливання коливаня, під час яких коливна величина змінюється з часом за заком синуса чи косинуса

Слайд 8

Автоколивання. коливання, які підтримуються внутрішніми джерелами енергії системи, коли не діє зовнішня періодична сила. Основні елементи автоколивання: Джерело енергії; Коливна система; Регулятор; Пристрій зворотного зв’язку.

Слайд 9

Слайд 10

Механічні коливання Коливання називаються періодичними, якщо фізичний стан системи повністю повторюється через якийсь певний проміжок часу, що називається періодом

Слайд 11

Математичний маятник Математичний маятник — тіло типу матеріальної точки, підвішене на довгій невагомій нерозтяжній нитці.

Слайд 12

Пружинний маятник складається з тягарця масою m, з’єднаного з пружиною жорсткістю k.

Слайд 13

Слайд 14

Вимушені коливання. Резонанс. Графік ідеалізованого власного коливання являє собою синусоїду або косинусоїду.

Слайд 15

Вимушені коливання. У природі і техніці дуже часто реалізуються не власні, а вимушені коливання, тобто коливання під дією зовнішньої (змушуючої) сили. Вимушені коливання можуть бути незгасаючими, якщо зовнішня дія буде компенсувати зменшення енергії в системі, викликане дією сил тертя й опору.

Слайд 16

Вільні коливання Це коливання, які здійснюються без зовнішньої дії завдяки раніше нагромадженої енергії.

Слайд 17

Слайд 18

Резонанс. Графік залежності амплітуди коливань від частоти під час резонансу зображено на рис.5.1.6. Резонансна крива тим гостріша, чим менші втрати енергії в системі

Слайд 19

Резонанс. Приклад перших проявів руйнівної дії резонансу: руйнування підвісних мостів через річку Луару у Франції наприкінці XIX ст. та в Росії на початку ХХ ст. через річку Фонтанка. У першому випадку солдати крокували по мосту в ногу, у другому — гарцювали кінні гренадери.

Слайд 20

Слайд 21

Резонанс. Для послаблення шкідливої дії резонансу в техніці використовують гасителі коливань (демпфери), гумові та повстяні прокладки. Але резонанс може бути не тільки шкідливим. Приклади корисних проявів резонансу: підсилення звуку музичними інструментами (корпус гітари, міхи баяна), настроювання радіоприймача на частоту потрібної радіостанції.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика