X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Енергія підземного тепла

Завантажити презентацію

Енергія підземного тепла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Енергія підземного тепла

Слайд 2

Геотермальна енергетика базується на використанні природної теплоти Землі. Як відомо, із заглибленням під землею зростає температура. За оцінками фахівців, у земній корі до глибини 7-10 км акумульоване тепло, загальна кількість якого в 5 тис. разів перевищує теплоємність усіх видів викопаного палива, що є на Землі. Теоретично лише 1% тепла,що міститься в земній корі до глибини 5 км, вистачило б для того, щоб вирішити енергетичні проблеми людства на найближчі 4 тис. років. На практиці це джерело енергії використовується ще дуже мало.

Слайд 3

Найкращі результати досягнуто в районах активної вулканічної діяльності, наприклад, в Ісландії, на Камчатці, де близько до поверхні залягають термальні води. Через свердловини гаряча водяна пара надходить у турбіни й виробляє електроенергію.

Слайд 4

Відпрацьована гаряча вода використовується для опалення будинків, теплиць, тваринницьких ферм. В холодній Ісландії в оранжереях, які обігріваються термальними водами, навіть вирощують банани, а столиця країни - Рейк'явік протягом останніх 40 років повністю опалюється підземним теплом.

Слайд 5

У США (штат Нью-Мексико) працює інша термальна електростанція. Тут на глибині 4 км скельні породи нагріті до температури 185 С. Вода, що закачується насосами через свердловину, нагрівається й уже у вигляді пари з температурою 150 С повертається на поверхню, де обертає турбіни електростанцій, що живить електроенергією селище з двотисячним населенням, а відпрацьована гаряча вода подається в систему центрального опалення.

Слайд 6

В Україні досі немає жодної установки такого типу, проте перспективними зонами для використання геотермальної енергії є Карпати, Закарпаття та Крим.

Слайд 7

Під час перетворення геотермальної енергії виникає проблема відпрацьованих підземних вод. Як правило, вони сильно мінералізовані, і їх не можна спускати у річки. З деяких таких розсолів видобувають йод, бром, цезій, літій. Відпрацьовані води знову закачують у підземні горизонти для повторного використання тепла Землі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика