X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вплив вологості на рослини"

Завантажити презентацію

"Вплив вологості на рослини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив вологості на рослини

Слайд 2

Водозабезпечення й витрати вологи у рослин Нижчі рослини поглинають вологу всією поверхнею. Вони містять води в 10 і більше разів вище, ніж в сухому стані (лишайники, сфангові мохи). Вищі рослини поглинають воду: усією поверхнею тіла, повітряними коренями, піхвою листя, кореневою системою з ґрунту.

Слайд 3

Вода в ґрунті може бути: 1) гравітаційною (рухома, заповнює широкі проміжки між частками ґрунту й утримується силами гравітації; вона добре засвоюється рослинами); 2) капілярною (заповнює тонкі проміжки між частками ґрунту; утримується капілярними силами зчеплення; доступна для рослин); 3) зв'язаною частково, недоступна для рослин.

Слайд 4

Поглинання води рослиною відбувається в зоні кореневих волосків. В основі цього механізму лежить явище осмосу. Поглинання води залежить від температури, рН ґрунту, вмісту солі в ґрунті та інших причин. Транспорт води в рослині може бути ближній — від клітини до клітини та дальній — по ксилемних шляхах. Шляхи, якими втрачається волога в рослині, такі: транспірація (продихова, кутикулярна, перидермальна), гутація.

Слайд 5

Швидкість транспірації залежить від вологості, а точніше, від дефіциту вологості (F - е). Чим більша відносна вологість, тим менша транспірація. У тропічних лісах вологість велика, а транспірація все рівно йде, оскільки градієнт пружності водяних парів високий. Градієнт пружності виникає тоді, коли в поверхні, що випаровує, вміст води більший, ніж на деякій відстані від неї. Якщо поверхня, що випаровує, тепліша від повітря і добре зволожена водою, то виникає градієнт пружності

Слайд 6

Характеристика екологічних груп рослин за відношенням до вологи

Слайд 7

Гідатофіти Водні рослини, які повністю занурені у воду. Це водорості й вищі водні рослини (елодея канадська, рдест