X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Селкция

Завантажити презентацію

Селкция

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Селекція тварин Підготували Учениці 11Б класу Кунтиш Олександра Козловська Вікторія

Слайд 2

Приблизно 9 тисяч років до нашої ери людина стала більш ретельно відбирати в тварин певні корисні якості, тобто почалася епоха методичного відбору. Саме тоді й почала розвиватися селекція рослин і тварин в більш звичному для нас розумінні. Але одомашнення, як і метод відбору, зберігається до цих пір. Приміром, варто відзначити таку галузь, як хутрове звірівництво. Селекція тварин

Слайд 3

Особливості селекції тварин

Слайд 4

Всі ці особливості сформували особливі методи селекції, не притаманні для представників флори. Звичайно, основні методи, до яких відносять гібридизацію і відбір, збереглися. Але з’явилися також зовсім інші методи, що не застосовні до рослин.

Слайд 5

Методи селекції Близкородственное схрещування, або имбридинг, проводиться за рахунок спаровування особин, що припадають один одному сестрами і братами або нащадками і батьками. В результаті необхідний ознака може перейти в гомозиготний стан. Однак слід зазначити, що з часом настає втрата або значне погіршення життєздатності отриманих особин.

Слайд 6

Міжпородне схрещування, або аутбридинг, необхідний для закріплення необхідних людині якостей, наявних у обох порід. Завдяки аутбридинг було отримано величезне безліч найцінніших порід, наприклад, біла степова українська свиня, отримана від схрещування білого англійської кнура з безпородними українськими свинями. В результаті селекція тварин дозволила отримати породу, відрізняється більшою масою, великим вмістом сала, м’яса, а також украй невибагливу.

Слайд 7

Віддалена гібридизація увазі схрещування пар, які відносяться до різних видів. Даний метод має величезний мінус: все потомство безплідно. Але навіть цю проблема селекція тварин змогла подолати. Яскравим прикладом віддаленій гібридизації є мул, який являє собою помісь осла з кобилою. Мул відрізняється великою витривалістю осла і поступливим характером коні.

Слайд 8

Ще один метод являє собою штучне осіменіння. Він застосовується для того, щоб отримати якомога більше потомства від конкретного виробника. Ще один новий і дуже цікавий метод – трансплантація ембріонів. Він заснований на досить складної медичної операції, коли у необхідної самки шляхом гормональної терапії збільшують кількість яйцеклітин. Потім яйцеклітини запліднюють, витягують ембріони, які підсаджують до інших тварин, що виконує роль сурогатної матері, або заморожують при температурі 273? С. Тоді їх можна зберігати тривалий проміжок часу, щоб мати можливість використовувати в майбутньому.

Слайд 9

Таким чином, селекція тварин вирішує одну з найважливіших проблем усього людства – проблему пошуку їжі, поживи. Сучасна наука дозволяє створювати нові види, які більшою мірою задовольняють потреби людей. І наука ніколи не стоїть на місці.

Слайд 10

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія