X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рудий тарган

Завантажити презентацію

Рудий тарган

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Таргани - ряд комах з неповним перетворенням. Основу поживи тарганів складають рослини, але вони також поїдають падаль і послід тварин, взагалі харчуються всім, що знаходиться в полі їхньої досяжності. Тільки декілька видів стали шкідниками, поселившись в житлах людей.

Слайд 3

 Таргани пристосувалися до різноманітних умов життя та різних місць існування, але надають перевагу вологим місцям, тож часто трапляються в лісах і на болотах. Деякі види зуміли пристосуватися до життя в умовах пустель, існують навіть печерні види. Більша частина з існуючих 3 500 видів тарганів мешкає в тропічній зоні, деякі - в широтах з прохолоднішим кліматом.

Слайд 4

Таргани мають округле, довгасте, злегка плескате тіло, довжиною від 4 до 95 мм. Їхнє забарвлення варіює від світло-коричневого до майже чорного. Характерні відмінності - довгі бігальні лапки, дві пари перетинчастих крил, а також довгі, щетинковидні, багато- членикові вусики, які нерідко бувають майже однієї довжини з тілом. 

Слайд 5

Деякі види носять оотеки на кінці черевця аж до того моменту, коли на світ з'являться молоді личинки. Новонароджені личинки білі, але через декілька годин темнішають.

Слайд 6

Тарган або прусак рудий - один з найвідоміших представників тарганів, довжиною тіла 10-13 мм. Забарвлення бурувато-руде з двома темними смужками на передньоспинці. Надкрила та крила довші, ніж черевце. Батьківщиною виду вважають Південну Азію, звідки його завезли в Європу майже три століття тому й тут він добре акліматизувався. Найчастіше живе в житлах людини.

Слайд 7

Тулуб: від нього відходять три пари ніг і дві пари крил. Голова: велика трикутна, з могутнім гризучим ротовим апаратом. Вусики: багаточленикові, щетинкоподібні.

Слайд 8

Крила: обидві пари крил складаються одне на одному вздовж тіла. Передні крила жорсткі, шкірясті і виконують захисну функцію по відношенню до задніх крил. Задня частина тіла: м'яка, зі слабо розвиненими м'язами. У ній поміщається більша частина внутрішніх органів комахи.

Слайд 9

Плоска будова тіла дозволяє тарганам пробиратися в різні щілини і знаходити найрізноманітнішу поживу. Свій корм тарган гризе і лиже. Сильними щелепами він розгризає навіть тверді шматки їжі. Їжа, що містить крохмаль і цукор, є для них ласим шматочком. Нею, окрім продуктів, також можуть бути шкіряні вироби, папір, кімнатні рослини … , тобто ці комахи можуть їсти й переварювати абсолютно все, що знаходять.

Слайд 10

Деякі види тарганів (близько 1% всіх видів) успішно уживаються поряд з людиною. У всьому світі вони поселяються в людських житлах, отримуючи там тепло та харчуючись залишками їжі, які люди випадково залишають на підлозі або в досяжних для цих комах шафах і коморах.

Слайд 11

Для того щоб привабити самця, самка таргана виділяє особливу речовину - феромон. Перед спаровуванням відбувається ритуал залицяння, під час якого партнери використовують вусики.

Слайд 12

Яйця розташовуються в статевих органах самки в два ряди. Самка здана за рік відкласти більше двох мільйонів яєць. Після запліднення самка складає їх у міцні хітинові „кишеньки" - оотеки, які носить, аж поки не знайде належного місця, де може спокійно їх відкласти.

Слайд 13

Опинившись у закритих приміщеннях, можуть обгризати шпалери і корінці книг, які містять поживний для них клей. Тарган може до десяти днів жити без голови. оскільки мозок таргана не в голові, а по всьому тілу. Без голови вони можуть померти лише із-за нестачі води, оскільки їм нічим пити. Близько 75% свого часу таргани проводять в сплячці. Організм таргана настільки стійкий до радіації, що вони можуть жити, навіть, в атомному реакторі.

Слайд 14

Око цієї комахи має 4000 сегментів, які допомагають бачити усі напрями в один момент, але вони бояться світла. Таргани можуть затримувати дихання на більш ніж сорок хвилин без перерви. Вони можуть пробігти 4 км\год., тому і влаштовують тарганові змагання з бігу. Окрім цього уміють плавати.

Слайд 15

У Китаї стає все більше тарганячих ферм. Ціна на сушені таргани доходить до 20 доларів за фунт. Забій тарганів - проста справа: витягнути їх черпаком або пилососом з гнізд і кинути в чан з окропом, потім чого їх сушать на сонці, як перець-чилі. Вони використовуються в східній медицині та косметиці.

Слайд 16

Американські науковці вживили тарганам чіп, який дозволить керувати комахами за допомогою пульту дистанційного керування. Використовуючи таких тарганів, дослідники зможуть вивчати важкодоступні для людей місця, а також руїни споруд після землетрусів.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія