X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гаструляція

Завантажити презентацію

Гаструляція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гаструляція – етап індивідуального розвитку організмів

Слайд 2

Гаструляція Гаструляція – це інтегрований процес міграції клітин, що призводить до різкого перерозподілу вмісту бластули. В результаті утворюються зародкові листки: Ектодерма (зовнішній) Ентодерма (внутрішній) Мезодерма (середній) Гаструляція є рядом морфогенетичних рухів, в результаті яких ектодерма, мезодерма і ентодерма переміщуються в місця, призначені для них відповідно до плану організації.

Слайд 3

Гаструляція Період гаструляції слідує за періодом дроблення. Зародок у цей процес називається гаструлою.

Слайд 4

Гаструляція Під час гаструляції клітини займають нове положення і набувають нових сусідів. У цей період встановлюється план будови багатошарового тіла тварини. Клітини, які в майбутньому утворюють ентодермальні і мезодермальні органи потрапляють всередину зародка, тоді як клітини, з яких виникнуть шкіра і нервова система, поширюються по його поверхні - органи ектодермального походження.

Слайд 5

Гаструляція Гаструляція, з якою пов'язано виникнення відмінностей в клітинах, зв'язана з експресією генів зародка. Диференціальну активність генів в процесі гаструляції відображають поняття: компетенції – здатність клітини диференціюватися в декількох напрямах. детермінації – стан, при якому клітина вже вступила на дорогу певної диференціації і знаходиться в самому його початку.

Слайд 6

Гаструляція При гаструляції спостерігається поєднання декількох основних типів рухів: інвагінація; інволюція; імміграція; деламінація.

Слайд 7

Гаструляція Інвагінація – є укручуванням ділянки клітинної стінки зародка подібно до того, як вда