X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Епістаз

Завантажити презентацію

Епістаз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Епістаз – тип взаємодії двох неалельних генів

Слайд 2

Що таке епістаз? Тип взаємодії генів, за якого ген однієї алельної пари пригнічує дію гена іншої пари, називається епістазом. “Епі” – зверху, “стасіс” – стояння. Ген, що пригнічує фенотипічні прояви іншого, називається епістатичним; ген, чия активність пригнічена, називається гіпостатичним.

Слайд 3

Епістаз = домінування? Епістаз і домінування ні в якому разі непотрібно плутати: за домінування взаємодіють алельні гени, і домінантний ген пригнічує рецесивний; за епістазу один структурний ген, навіть, розташований на іншій хромосомі, пригнічує дію іншого. Такий ген називається супресором.

Слайд 4

Який буває епістаз? Епістаз буває двох типів: домінантний, коли домінантний алель одного гена пригнічує прояв іншого гена; рецесивний, коли рецесивний алель пригнічує прояв іншого гена.

Слайд 5

Із історії епістазу Явище епістазу було відкрите в ході аналізу успадкування забарвлення коней: відомо, що чорне забарвлення шерсті визначає домінантний алель (В), а руде – рецесивний алель (в). Інший ген (С) контролює нормальний розвиток і пігментацію шерсті. Наявність домінантного алеля (С) зумовлює в коней раннє посивіння шерсті й сіру масть, тоді як наявність рецесивного алеля (с) не викликає раннього посивіння.

Слайд 6

Із історії епістазу Наявність хоча б одного домінантного алеля (С) у гомозигот і гетерозигот веде до того, що масть коней через ранню сивину завжди буде сірою, незалежно від того, яким за алелями гена (В) вона мала бути: чорною чи рудою. У даному випадку має місце домінантний епістаз.