X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цикорій

Завантажити презентацію

Цикорій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Цикорій - рід трав'янистих рослин з родини складноцвітих, що зустрічається в помірному і тропічному кліматі Євразії, від Скандинавії до Середземномор'я і від Британських островів до Східного Сибіру й Індії на півдні, виростає й на Півночі Африки.  Як занесена рослина зустрічається в Південній Африці, Північній і Південній Америці, Австралії та Нової Зеландії. В Україні в дикому стані росте один вид цикорію — петрові батоги.

Слайд 3

Цикорій росте по всій території України і зазвичай виростає: на луках, полях, лісових галявинах; на трав'янистих схилах та по краях доріг; поблизу населених пунктів; коло канав, на межах; часто як бур'ян на пустирях.

Слайд 4

Цикорій - багаторічна трав'яниста рослина 30-150 см заввишки, із потовщеним веретеноподібним кореневищем і з галузистим стеблом з розчепіреними гілками: прикореневі листки виїмчасто-перистороздільні; стеблові листки - ланцетні, гострозубчасті, стеблообгортні; верхівкові - чергові, цілокраї.

Слайд 5

Суцвіття - кошики - сидячі, поодинокі численні або  скупчені по кілька на верхівці стебла, бічних гілок і в пазухах верхніх і середніх стеблових листків. Квітки блакитні, рідко білі, ще рідше - рожеві. Цвіте у червні - вересні. Плід - трьох-пятигранна сім'янка, довжиною 2-3 мм, світло-коричнева, довгаста.

Слайд 6

Листки й квітки збирають під час цвітіння: свіжі листки використовують для салату. Корені збирають восени або навесні.

Слайд 7

У коренях, листках і насінні рослини міститься велика кількість полісахариду інуліну, є білкові речовини, глікозид інтібін, що надає їм специфічний гіркий смак, дубильні речовини, органічні кислоти, вітаміни (тіамін, рибофлавін, аскорбінова кислота), каротин, 15-28% олії, солі калію. В квітках знайдені кумаринові глікозиди; в молочному соку - гіркі