X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Черв'як дощовий звичайний

Завантажити презентацію

Черв'як дощовий звичайний

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Черв'як дощовий звичайний

Слайд 2

Звичайний дощовий черв'як має величезне значення для підвищення родючості ґрунту, а також е важливою складовою частиною раціону багатьох птахів і ссавців.

Слайд 3

Клас - Олігохети     Родина - Люмбрициди     Рід/Вид - Lumbricus terrestris     Основні дані:  РОЗМІРИ  Довжина: зазвичай до 30 см, іноді більше.  РОЗМНОЖЕННЯ   Статеве дозрівання: з 6-18 місяців.  Шлюбний період: вологі, теплі літні ночі.  Кількість яєць: 20 у коконі.  Інкубаційний період: 1-5 місяців. 

Слайд 4

СПОСІБ ЖИТТЯ  Звички: одинаки; у холодні або сухі дні нерухомо лежать у землі.  Їжа: земля, що містить залишки органічних речовин, іноді дрібна падаль.  Тривалість життя: у неволі до 6 років.  СПОРІДНЕНІ ВИДИ  До родини справжніх дощових черв'яків належить близько 300 видів. Найближчими їхніми родичами є п'явки та морські багатощетинкові черв'яки.  Звичайний дощовий черв'як прогризає свій шлях крізь землю. Завдяки діяльності дощових черв'яків за мільйони років утворився родючий шар грунту. У дощову погоду цих тварин можна побачити на поверхні землі, проте зловити черв'яка нелегко, оскільки завдяки розвиненій мускулатурі він миттєво зникає під землею. 

Слайд 5

РОЗМНОЖЕННЯ    Кожен дощовий черв'як має у тілі чоловічі і жіночі статеві органи, тобто є гермафродитом. Проте для розмноження черв'якові потрібно знайти іншу особину, з якою він обмінюється генетичним матеріалом, оскільки запліднити сам себе черв'як не в змозі. Спаровування черв'яків відбувається вночі на поверхні землі, у вологу погоду, наприклад, після дощу. Приваблені феромонами, вони лежать, притиснувшись одне до одного так, що передня частина одного притиснута до заднього кінця іншого. Дощові черв'яки вкриті слизовою оболонкою, під якою відбувається обмін сперматозоїдами. Відокремившись одне від одного, дощові черв'яки забирають частину оболонки, яка поступово стає все щільнішою, а потім повільно зісковзує з тіла до переднього кінця, де відбувається запліднення.     Коли оболонка зісковзує з тіла черв'яка, вона міцно замикається на обох кінцях і утворюється щільний кокон, в якому може міститися до 20-25 яєць. 3 кокона дуже рідко вилуплюється більше, ніж один дощовий черв'як. 

Слайд 6

ВОРОГИ    У будь-який час дня на газоні або на поляні можна побачити шпака або чорного та співочого дроздів, які, схиливши голову, прислухаються,