X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Черепахи - ахи - ахи!

Завантажити презентацію

Черепахи - ахи - ахи!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Черепахи - ахи-ахи!!!

Слайд 2

Черепахи - ряд плазунів, що існує протягом 220 млн. років. Включає близько 230 сучасних видів, які групують у 5 підрядів і 12 родин. Поширені в основному в тропічних та помірно кліматичних зонах майже по всій Землі. Живуть як у воді, так і на суходолі. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 3

Ця група тварин з‘явилась в тріасі. Можливо вони виникли безпосередньо від котилозаврів, найпримітивніших рептилій, хоча викопних решток, які підтверджують цю гіпотезу небагато. Але саме котилозаври найбільше підходять на роль еволюційного «зв’язуючого ланцюжка». Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 4

На відміну від своїх родичів змій, черепахи рідко служили об’єктом поклонінь та ніколи не навіювали особливого страху на людей. Рідко трапляються випадки із самцями морських черепах у шлюбний період, коли ті можуть плавців приймати за самок і хапати їх своїми великими сильними ластами. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 5

Тулуб черепах захований у панцир, який частково захищає голову, шию та кінцівки. Верхня його частина – карапакс - покриває спину та боки рептилії. Нижня частина або пластрон покриває черево. Панцир міцний настільки, що може витримати масу в 200 разів більшу за масу самої черепахи. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 6

Внутрішній шар панцира кістковий, а зовнішній утворений жорсткою роговою тканиною. Обидва шари складаються із великої кількості щільно прилягаючих одна до одної частинок. Кісткові елементи називаються пластинками, а рогові – щитками. Велика міцність панцира частково забезпечується тим, що межі між внутрішніми пластинками та зовнішніми щитками не співпадають. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 7

В міру збільшення розмірів черепахи по краях кожного щитка наростає рогова речовина. Якщо ріст переривається періодами сплячки, на щитках стають добре помітні річні кільця, які дозволяють оцінити вік особини. Черепахи-ахи-ахи!!!