X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Блохи

Завантажити презентацію

Блохи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Блохи - ряд дрібних паразитичних комах (1-6 мм), що мають здавлене з боків тіло. Голова маленька, одна пара простих очей (іноді очей нема), вусики короткі двочленикові. Безкрилі (крила втратили внаслідок пристосування до паразитизму). Задні ноги стрибальні. Паразитують на тілі звірів, птахів і людини. Живляться, висмоктуючи кров.

Слайд 3

Блохи, в більшості, пов'язані з помірними і субтропічними кліматичними зонами, тому основна маса видів і родів поширена в Східно-Азійській, Центрально-Азійській, Західно-Американській, Патагонській, Папуаській і Східно-Африканській зоогеографічних підобластях. Всього відомо понад 1000 видів блох, з них в Україні — близько 90.

Слайд 4

Тіло бліх сплюснуто з боків, вузьке із щетинками і шипами, що допомагають пересуватися і утримуватися в густій шерсті і між пір'ям господарів, в складках одягу, а також у субстраті їх гнізд і в норах. Ротовий апарат колючо-смоктального типу.

Слайд 5

На голові і грудях часто є зубчасті гребені (ктенідії). Довжина тіла у різних видів варіює від 1 до 5 мм, але у самиць деяких видів може досягати 10 мм за рахунок гіпертрофічного розростання черевця після початку харчування.

Слайд 6

Антени завжди розташовуються позаду простих очей і в стані спокою поміщаються в спеціальних поглибленнях - вусикових ямках. Антени можуть використовуватися самцями для утримання самиці під час копуляції.

Слайд 7

Блохи - це комахи з повним перетворенням. Спеціальних місць для відкладання яєць не шукають. Запліднені самиці з силою викидають яйця невеликими порціями для успішнішого розповсюдження або яйця можуть бути відкладені на покриви хазяїна.

Слайд 8

Яйця тупоовальні, які не прикріплюються до тіла комахи, а скочуються на землю. Їх розвиток в середньому триває не більше двох тижнів. Личинки червоподібні, вкриті рідкими довгими волосками, їхній ротовий апарат гризучий. Вони активно пересуваються і зариваються в субстрат нори або гнізда господаря.

Слайд 9

Личинка харчується або різними залишками, що розкладаються, або (у деяких видів) неперетравленою кров'ю, що міститься в екскрементах дорослих бліх. Личинки линяють 3 рази. Після цього вони оточують себе шовкоподібним коконом і заляльковуються. У різних видів бліх вихід з кокона приурочений до певного сезону.

Слайд 10

Блохи поширюють збудників небезпечних захворювань, зокрема чуми, туляремії, глисних інвазій та ін. В Середні віки бліх ловили спеціальними пристосуваннями. У наш час знищення бліх проводиться шляхом обробки тварин і приміщень інсектицидами.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія