X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Т.Г. Шевченко. Біографія

Завантажити презентацію

Т.Г. Шевченко. Біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861) поет художник мислитель

Слайд 2

Багатогранний талант Т.Г. Шевченка – поета, прозаїка, драматурга й художника – найбільш повно виявився в поезії, хоча він був професійним художником і поетом за покликанням. «Странное, однако ж, это всемогущее призвание. Я хорошо знал, что живопись – моя будущая профессия, мой насущный хлеб. И вместо того, чтобы изучить её глубокие таинства, и ещё под руководством такого учителя, каков был бессмертный Брюллов, я сочинял стихи, за которые мне никто ни гроша не заплатил и которые, наконец, лишили меня свободы, и которые, несмотря на всемогущее бесчисленное запрещение, я все-таки втихомолку кропаю» (Із щоденника, 1 липня 1857р.)

Слайд 3

Поезія і живопис у творчості Т.Г. Шевченка нерозривно пов’язані. У живописі він був поетом, у поезії – живописцем. Малювання й поезія стали для Шевченка життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності. До нас дійшло 240 поетичних творів великого Кобзаря і 1200 мистецьких робіт художника.

Слайд 4

Шевченкова серія автопортретів - справжнє багатство, своєрідний психологічний самоаналіз, в якому художник передав свій настрій, думки, переживання за два десятиліття: від романтичного юнака, якого одухотворяла воля, до збагаченої досвідом, але вже хворої, виснаженої людини. 1840 1847 1847 Таким він був, таким він бачив сам себе...

Слайд 5

Шляхами України Почаївська лавра, 1846 Будинок І.Котляревського в Полтаві, 1845 … Я богу…помолюсь… Я так її, я так люблю Мою Україну убогу, Що проклену святого бога, За неї душу погублю («Сон» 1847. Орська кріпость)

Слайд 6

З любов'ю до Києва Романо-католицька церква у Києві 1846 Аскольдова могила у Києві 1846 Здається – кращого немає Нічого в бога, як Дніпро Та наша славная країна… («І виріс я на чужині» 1848)

Слайд 7

У степах Аралу Пожежа в степу. 1848 Форт Кара-Бутак. 1848-1849 Форт Кос-Арал зимою. 1848-1849 10 тяжких років провів Шевченко на казахській землі. Але, незважаючи на важкі умови солдатчини – знущання, муштру, заборону писати й малювати, – Кобзар не припинив творчої роботи. Його олівцем рухало щире співчування до народу, приреченого царатом на вимирання.

Слайд 8

Дві Катерини Катерино, серце моє! Лишенько з тобою! Де ти в світі подінешся З малим сиротою? Хто спитає, привітає Без милого в світі? Батько, мати – чужі люде, Тяжко з ними жити! … серце моє! Не плач, Катерино… Не показуй людям сльози, Терпи до загину!

Слайд 9

Шевченко й жінки Портрет Маєвської 1843 Портрет Ганни Закревської 1843 Портрет Кекватової 1847 ...А ти, доле! А ти, мій покою! Свято моє чорнобриве, І досі між ними Тихо, пишно походжаєш? І тим очима, Аж чорними-голубими, І досі чаруєш Людські думи? Чи ще й досі Дивується всує На стан гнучкий? Свято моє! Єдинеє свято! (1948)

Слайд 10

МАЙСТЕР ПЕЙЗАЖУ Т.Г.Шевченко – неперевершений майстер пейзажу. Чарівна природа і на малюнках, і в ліричних творах є контрастом до важких соціальних умов життя. “Я хочу рисовать нашу Украину…” (7 травня 1844р. Лист до О.Бодянського)

Слайд 11

Шляхами Чернігівщини Портрет І.Лизогуба 1846-1847 В Седніві 1846 Чернігів Ніжин Прилуки Козелець Борзна Ічня Варва Седнів Качанівка Батурин

Слайд 12

Він був селянський син і став князем в царстві духа. Він був кріпак і став великою силою в громаді людських культур. Він був простак і відкрив професорам і вченим новіші і свобідніші степені. Доля переслідувала його ціле життя та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть, ані його віри – в розпуку. І. Франко

Слайд 13

Презентацію підготували: учні 9-Б класу Карпетян Едуард, Артюшкін Всеволод ЗНЗ №2 м. Чернігів 2007 Учитель інформатики: Коваленко О.І. Учитель української літератури: Трофименко О.Ф.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія