X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Живопис - це вікно в світ

Завантажити презентацію

Живопис - це вікно в світ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живопис – це вікно в світ Леонардо да Вінчі Підготувала Половець Діана Станіславівна вчитель образотворчого мистецтва Уманської загальноосвітньої І –ІІІ ступенів школи №5 ім. В.І. Чуйкова

Слайд 2

Мистецтво – особлива форма людської діяльності, в якій життя відображається в художніх образах. Види мистецтва різноманітні: живопис, музика, архітектура, поезія, театр. Види образотворчого мистецтва – стійкі форми образотворчого мистецтва, що склалися в ході історії. До видів образотворчого мистецтва належать: графіка; живопис; скульптура; архітектура; декоративне мистецтво.

Слайд 3

Живопис – найпопулярніший вид образотворчого мистецтва, це зоровий вид мистецтва. Найважливішим засобом художньої виразності є колір з нерозривним зв»язком з малюнком. Колір дає можливість передати різнобарв»я навколишнього світу.

Слайд 4

Художні образи живопису створюються за допомогою малюнка, кольору, світлотіні, колориту і перспективи. Важливу роль відіграє і композиція (лат. Compositio – складання, розміщення) – побудова художнього твору, співвідношення окремих частин і елементів, що зумовлені його ідейно-образним змістом, характером і призначенням. Техніка живопису (накладання фарб, закріплення на поверхні, різноманітна). Найбільш поширені фарби олійні, клейові, воскові (енкаустика).

Слайд 5

За призначенням та особливостями художнього виконання живопис поділяється : монументальний; театрально –декораційний – декоративний; станковий.

Слайд 6

Монументальному живопису властиве філософсько-епічне розуміння дійсності, суспільно-значимий зміст, масштабність задуму, громадянський пафос, високий лад образів, звернення до великої колективної аудиторії тощо.В ансамблі монументальний живопис виконує також і декоративну роль. В монументальному живописі найчастіше застосовують: * мозаїку; * фрески; * вітражі.

Слайд 7

Слайд 8

Мозаїка (франц. Mosaique, італ. - moseico, лат. musivym, буквально – призначене музам) – це орнаментальні композиції, виконані з природних елементів, емальних, керамічних плиток.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Вітраж – сюжетна або орнаментальна композиція, виконана з шматочків прозорого кольорового скла, яку скріплювали свинцевим обрамленням.

Слайд 12

Слайд 13

Фрески –живопис фарбами по вогкій вапняній поверхні.

Слайд 14

Слайд 15

Інтер’єр Успенського собору Кремля

Слайд 16

Театрально - декораційний – декоративний живопис призначений для прикраси, входячи до складу архітектурного ансамблю або до творів декоративно-ужиткового мистецтва. Термін відноситься до орнаментальних розмалювань та композицій, що не мають самостійного значення; панно, орнаментальне підкреслення функцій предмету або оточення великих настінних сцен.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Станковий живопис (від слова станок, мольберт, на який ставиться приготовлена основа – картон, дошка, полотно для малювання картин) об’єднує твори самостійного значення, не пов’язані з архітектурним ансамблем. Їх можна переносити, зберігати в житлових приміщеннях, установах, музеях.У станковому живописі, крім олії, використовують акварель, гуаш, пастель.

Слайд 21

І.С. Глазунов до ювілея

Слайд 22

Слайд 23

За тематикою живопис поділяється на жанри: 1.Події життя - сюжетно – тематична картина : -побутовий; - історичний; - батальний; 2.Портрет. 3. Пейзаж. 4. Натюрморт. 5. Жанровий живопис: - міфологічна тема; - біблійна тема.

Слайд 24

Історичний жанр – відтворює історичні події

Слайд 25

В. Суриков. Перехід Суворова через Альпи

Слайд 26

В.Суриков.Ранок стрілецької страти

Слайд 27

Батальний жанр – відтворює сцени війни і військового життя

Слайд 28

Побутовий жанр – відтворює повсякденні справи, побут, свята.

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Портрет - зображення людини або групи людей . Огюст Ренуар. Портрет актриси Жанни Самарі

Слайд 33

Слайд 34

НАТЮРМОРТ – зображення неживих предметів(посуд, квіти, овочі, фрукти тощо). І.Машков .Восточный натюрморт

Слайд 35

І.Машков. Натюрморт с камеліями

Слайд 36

Слайд 37

ПЕЙЗАЖ – жанр, присвячений зображенню природи, міст, архітектурних композицій

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Міфологічна тема. Міфологічний жанр вважали “піднесенним”, “ідеальним”, що втілював уявлення про гармонію і красу.

Слайд 41

БІБЛІЙНА ТЕМА

Слайд 42

Слайд 43

Життя без праці – злодійство, життя без мистецтва – варварство! Народна мудрість

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство