Живопис - це вікно в світ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Живопис – це вікно в світ Леонардо да Вінчі Підготувала Половець Діана Станіславівна вчитель образотворчого мистецтва Уманської загальноосвітньої І –ІІІ ступенів школи №5 ім. В.І. Чуйкова
Мистецтво – особлива форма людської діяльності, в якій життя відображається в художніх образах. Види мистецтва різноманітні: живопис, музика, архітектура, поезія, театр. Види образотворчого мистецтва – стійкі форми образотворчого мистецтва, що склалися в ході історії. До видів образотворчого мистецтва належать: графіка; живопис; скульптура; архітектура; декоративне мистецтво.
Живопис – найпопулярніший вид образотворчого мистецтва, це зоровий вид мистецтва. Найважливішим засобом художньої виразності є колір з нерозривним зв»язком з малюнком. Колір дає можливість передати різнобарв»я навколишнього світу.
Художні образи живопису створюються за допомогою малюнка, кольору, світлотіні, колориту і перспективи. Важливу роль відіграє і композиція (лат. Compositio – складання, розміщення) – побудова художнього твору, співвідношення окремих частин і елементів, що зумовлені його ідейно-образним змістом, характером і призначенням. Техніка живопису (накладання фарб, закріплення на поверхні, різноманітна). Найбільш поширені фарби олійні, клейові, воскові (енкаустика).
За призначенням та особливостями художнього виконання живопис поділяється : монументальний; театрально –декораційний – декоративний; станковий.
Монументальному живопису властиве філософсько-епічне розуміння дійсності, суспільно-значимий зміст, масштабність задуму, громадянський пафос, високий лад образів, звернення до великої колективної аудиторії тощо.В ансамблі монументальний живопис виконує також і декоративну роль. В монументальному живописі найчастіше застосовують: * мозаїку; * фрески; * вітражі.
Мозаїка (франц. Mosaique, італ. - moseico, лат. musivym, буквально – призначене музам) – це орнаментальні композиції, виконані з природних елементів, емальних, керамічних плиток.
Вітраж – сюжетна або орнаментальна композиція, виконана з шматочків прозорого кольорового скла, яку скріплювали свинцевим обрамленням.
Театрально - декораційний – декоративний живопис призначений для прикраси, входячи до складу архітектурного ансамблю або до творів декоративно-ужиткового мистецтва. Термін відноситься до орнаментальних розмалювань та композицій, що не мають самостійного значення; панно, орнаментальне підкреслення функцій предмету або оточення великих настінних сцен.
Станковий живопис (від слова станок, мольберт, на який ставиться приготовлена основа – картон, дошка, полотно для малювання картин) об’єднує твори самостійного значення, не пов’язані з архітектурним ансамблем. Їх можна переносити, зберігати в житлових приміщеннях, установах, музеях.У станковому живописі, крім олії, використовують акварель, гуаш, пастель.
За тематикою живопис поділяється на жанри: 1.Події життя - сюжетно – тематична картина : -побутовий; - історичний; - батальний; 2.Портрет. 3. Пейзаж. 4. Натюрморт. 5. Жанровий живопис: - міфологічна тема; - біблійна тема.
НАТЮРМОРТ – зображення неживих предметів(посуд, квіти, овочі, фрукти тощо). І.Машков .Восточный натюрморт
Міфологічна тема. Міфологічний жанр вважали “піднесенним”, “ідеальним”, що втілював уявлення про гармонію і красу.
Схожі презентації
Категорії