X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
світ вишивки

Завантажити презентацію

світ вишивки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світ вишивки Підготувала: студентка 42 групи Мирошник С.

Слайд 2

План: Історія виникнення. Символізм кольорів у вишивці давніх українців. Вишивка за межами України. Цікаві факти.

Слайд 3

Історія виникнення Цікаво, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу XVIII-XIX століть, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої Неньки.

Слайд 4

Вишивка - це і оздоблення одягу, і весільні рушники, і елементи, покликані прикрасити оселю: скатертини, фіранки, покривала тощо. 

Слайд 5

Види орнаменту та регіональний вплив на різноманіття візерунків у шитві пращурів

Слайд 6

Перш за все варто зазначити, що більшість мотивів для орнаменту українцям подарувала сама матінка-природа. Але тим, що всю природу зобразити за допомогою голки і нитки неможливо, визначають основні інтерпретації візерунків, які містять той чи інший елемент з широким смисловим навантаженням. Перш за все це  геометричний (Гуцульщина, Поділля, Полтава) та рослинний (Буковина, Волинь, Поділля, Побужжя) орнаменти.

Слайд 7

У зразках, створених переважно майстринями Північної Буковини, зустрічаються зображення людей і тварин (зооморфний та антропоморфний види). Хоча така регіональна прив’язка не є остаточною: відомо, що по всій території України були розповсюджені весільні рушники з вишитими птахами і навіть символічно зображеними молодятами.

Слайд 8

Символізм кольорів у вишивці давніх українців. 

Слайд 9

Найпоширеніші та найбільш шановані давніми українцями кольори – червоний та чорний. Вони вважалися магічними. 

Слайд 10

Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі.

Слайд 11

Чорний – в жодному разі не колір смерті чи жалоби, як ми звикли вважати, швидше навпаки: пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, він уособлював безліч таємних знаків і закликів до родючого ґрунту, що забезпечував урожай і достаток.

Слайд 12

Вишивка за межами України До світу великої моди українські етнічні мотиви почали «просочуватись» ще з 2012 року, коли законодавці стилю «Dolce&Gabbana» та «Valentino» додали до своїх суконь вишивані елементи.

Слайд 13

Після цього літня колекція відомих модельєрів Alberta Ferretti та Isabel Marant просто мусила ввібрати в себе українські етнічні мотиви. Завдяки великій моді вишиванки тепер добре відомі у світі. Цьому посприяв і концерт Мадонни в Києві, до якого був приурочений захід «Вишиванка для Мадонни».

Слайд 14

Білоруська вишивка Порівняно з українською, білоруська вишивка більш насичена геометричними символами: у нас – квіти й калина, у білорусів – ромби й квадрати (можете подивитися на українські схеми вишивки сорочок). Проте прадавня символіка скрізь схожа: узори позначають життя людини, її працю на землі, народження дітей та злагоду.

Слайд 15

Символ людського життя. У білоруській вишивці його позначають восьмикутною симетричною зіркою, розділеною навхрест на чотири сектори. Саме таку символіку ми можемо побачити у відео роботі гурту «Ляпис Трубецкой»: у вишиванки з таким орнаментом вбрані учасники гурту.

Слайд 16

Символ землі. Обрамлення символу людського життя у ромб символізує поєднання з землею. Символом землі у білоруській вишивці є ромб, однак порожнім (без людини) його рідко коли можна зустріти.

Слайд 17

Символ любові. Тут у білорусів є свої орнаменти: дві птахи, повернути одна до одної, означають взаємне кохання, голуби, що дивляться у різні боки – невзаємне кохання, а дві пташки, які ніби ходять одна за одною означають стосунки на початковій стадії – залицяння.

Слайд 18

Дуже поширене у білоруській вишивці також схематичне зображення людей. Вишити хрестиком можна як жінку, так і чоловіка.

Слайд 19

Японська вишиванка Мандруючи далі країнами Далекого Сходу, ми потрапимо до однієї із найзагадковіших країн світу – Японії. Тут мистецтво вишивки теж має свою багатовікову історію. Розквіт популярності вишиваного одягу припадає на XVII століття. Незважаючи на те, що Японія – острівна країна, її традиції складалися у відповідності до світових тенденцій моди. Яскравий вишитий одяг могли собі дозволити лише заможні люди з вищих прошарків суспільства, представники імператорського двору, багаті торговці.

Слайд 20

Характерною особливістю японської вишивки є багатошаровість. Японські майстрині зазвичай складали разом декілька полотнищ тканини, простьобували їх, а потім вже наносили візерунки. Слід зауважити, що японці, як люди із тонким смаком у всьому, приділяли та приділяють величезну увагу символам, вишитим на одязі. Неможливо уявити собі японку, яка б не знала, що означають узори її кімоно. Як правило, японці надають перевагу рослинним та тваринним орнаментам, головне – яскравість, витонченість малюнку, естетизм та смислова наповненість.

Слайд 21

Стилізовані зображення, які умовно передають у вишитих композиціях розквітання квітів, рух крил птахів, проростання ніжних паростків трави, символізують неперервність життя і потужність сил природи. Традиційні сучасні японські сукні вишивають бавовняними та шовковими нитками, використовуючи різноманітні техніки накладання стібків. Модниці надають перевагу вишиванкам, виконаним гладдю шовковими нитками по шовковій тканині, що виглядає святково та надзвичайно елегантно. Виготовлення та носіння вишитого одягу народами Далекого Сходу – надзвичайно гарна та перевірена віками традиція. Вона продовжує впевнено крокувати уперед, набуваючи нових значень.

Слайд 22

Цікаві факти. Перша школа вишивки в Київській Русі Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. Тут дівчата опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.

Слайд 23

Поєднання вишиванки з європейським одягом Вважається, що першим сміливцем, хто пішов на таке поєднання, є Іван Франко, який одягнув поверх вишиванки піджак.

Слайд 24

Техніки виконання вишивки З давніх-давен і до сьогодні українці можуть похвалитися більше, ніж сотнею технік виконання вишивки! Таке різноманіття свідчить як про любов пращурів до краси та їх винахідливість, так і про незамінність вишитого одягу на всій території України. Найбільш популярні прийоми: вишивка хрестом та гладдю, бігунок, мережка та ін.

Слайд 25

Краще брудна сорочка, ніж випрана?! Маємо багато прикмет, пов’язаних з вишитим одягом, а старі люди й досі переповідають легенди про це мистецьке явище в українському побуті. Ось, наприклад, про вишиванку як символ вірності: у багатьох чумацьких піснях зустрічаються тези про "невипрану сорочку" - адже випрати її мала право тільки дівчина, якій чумак зберігає вірність. Прання сорочки іншою жінкою підтверджувало факт зради.

Слайд 26

Бути в тренді – це просто!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство