X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Петриківський розпис

Завантажити презентацію

Петриківський розпис

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Петриківський розпис Народне мистецтво

Слайд 2

Традиції Петриківського розпису Петриківський розпис далеко відомий за межі нашої країни. Чарівна петриківська квітка розцвіла на чудовій фарфоровій вазі, прегарним візерунком лягла на шовкову тканину, коштовним самоцвітом загорілася на лаковій поверхні сувенірної шкатулки. Історія розпису сягає далеко до нашого народження, ще за часів Запорізької Січі. Петриківський орнамент має багатовікову традицію і тісно пов’язаний з мистецькою культурою Запорізької Січі. Виник він, та дістав свою назву в селищі Петриківка на Дніпропетровщині. В свою чергу Петриківка була заснована в 1772 році останнім кошовим отаманом Петром Калнишевським, та названа на його честь. Село Петриківка була центром Протовчанської округи. Тут знаходилась місцева влада і стояв невеликий гарнізон. Після ліквідації Запорізької Січі Петриківка стала “казенною, державною” слободою. Звичайно, саме те, що петриківчани не зазнавали постійного кріпацького гніту і сприяло розвиткові народного мистецтва.

Слайд 3

Майстри Петриківки Федір Панко Василь Соколенко

Слайд 4

Петриківська дитяча художня школа В селищі Петриківка існують також заклади навчання декоративного розпису – Петриківська СЗШ з профільним виробничим навчанням, гурток Петриківського розпису в дитячому будинку творчості та Петриківська дитяча художня школа. За півстоліття своєї діяльності школа виховала ряд поколінь талановитих народних майстрів, які нині успішно працюють в галузі петриківського розпису. Вона була створена у 1958 році за сприянням обласного управління культури як філія Дніпропетровської ДХШ № 1 Кіровського району (директор І.І.Семенів.) Керівником її став петриківчанин, випускник Дніпропетровського державного художнього училища О.З.Латун., першими вчителями петриківського розпису були відомі майстри Ф.С.Панко та В.І.Соколенко, вихованці славетної народної майстрині Т.Я.Пати.

Слайд 5

Познайомимось ближче з творчістю майстрів Федір Панко

Слайд 6

Познайомимось ближче з творчістю майстрів Василь Соколенко

Слайд 7

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство