з досвіту роботи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Період Відродження – період великих географічних відриттів. Географічні відкриття, що заслуговують визначення "великі", відбувалися на нашій планеті в усі історичні епохи, зі стародавності і до XX в. Але епохою Великих географічних відкриттів прийнято називати строго визначений історичний період. Його хронологічні рамки вітчизняні історики і географи звичайно обмежують чи серединою кінцем XV - серединою XVII ст. Жодна інша епоха не була настільки насичена географічними відкриттями, ніколи вони не мали такого виняткового значення для доль Європи й усього світу.
Причини Прагнення європейців поповнити запаси золота і срібла, яких не вистачало в Європі, для карбування монет. Прагнення європейців позбутися посередників у торгівлі з країнами сходу. Захоплення турками в 1453 році Константинополя, пошуки нового шляху до Індії в обхід турецьких володінь. Прагнення збіднілих дворяни Іспанії і Португалії знайти нові землі, де можна було розбагатіли.
Бартоломеу Діаш Бартоломеу Діаш ді Новаїс - один з найславетніших португальських мореплавців-першовідкривачів, що підкорював води Атлантики в XV столітті. В 1488 році в пошуках морського шляху з Європи до Індії Діаш першим з європейців обігнув Африку з півдня й відкрив мис Доброї Надії, вийшовши у води Індійського океану.
Васко да Гама Васко да Гама – дослідник, який в 1497-1498 роках відкрив морський шлях до Індії вздовж західного берега Африки (пропливши вздовж західного узбережжя Африки та обминувши мис Доброї Надії, він дістався Мозамбіку). На честь Васко да Гама назване місто Васко да Гама в Індії, місячний кратер Васко да Гама, бразильський футбольний клуб Васко да Гама, міст в Лiсабонi Вашку да Гама.
Христофор Колумб Христофор Колумб - іспанський мореплавець, який 12 жовтня 1492 року відкрив Америку (Багамські та Антильські острови, узбережжя Центральної та Південної Америки). Був пірат Колон і на службі у Фландрії. Христофор брав участь у морському поході англійців і португальців до Гренландії, тобто він бував і в Англії, знав про їх мандри до островів на далекому заході. Сміливий і ризикований Колумб досяг добробуту і взяв шлюб з дочкою сеньора Корреа, губернатора Порту Санту, що контролював Азорські острови
Педру Альваріш Кабрал Педру Альваріш Кабрал - португальський мореплавець і дослідник, який в 1500 році відкрив морський маршрут до Бразилії та оголосив її власністю португальського короля.
Амеріго Веспуччі Амеріго Веспуччі - флорентійський мореплавець, який дослідив відкриті землі, заявив, що це не Азія, а “Новий Світ” і на честь якого названий американський континент. Здійснив дві експедиції до берегів Америки (1499, 1502). Амеріго взяв участь у першій експедиції адмірала Алонсо де Охеда, який 20 травня 1499 відплив з Пуерто Де-Санта-Марія поблизу Кадіса. Видатний географ Мартін Вальдзеємюллер із Сент-Дьє надрукував в 1507 році книгу „Вступ до космографії”, основану на повідомленнях Веспуччі про країни, які розташовані на західному узбережжі Атлантичного океану і назвав нову частину світу Америкою.
Бальбоа Васко Нуньєс Бальбоа Васко Нуньєс вперше перетнув Панамський перешийок. А в 1513 році збудував перше місто в Америці – Панаму, й став його губернатором. Заснував поселення Дарієн у 1511 У 1533 р. конкістадор Франсіско Пісарро, продовжуючи справу Васко-Нуньєса де Бальбоа, завоював Перу й підкорив столицю імперії інків Куско.
Фернан Магеллан Фернан Магеллан - португальський мореплавець , який в 1519-1522 роках здійснив навколосвітню подорож. Сам дослідник під час подорожі загинув, а з п'яти кораблів повернувся тільки один – “Вікторія”. Продаж вантажу, привезеного «Вікторією», не тільки покрив усі витрати на експедицію, але й, незважаючи на загибель 4 кораблів з 5, дав значний прибуток. Що стосується приналежності Молуккських островів, то португальський король повірив у їх приналежність Іспанії і відкупив їх за величезну суму в 350 тисяч золотих дукатів. У 1523 був виданий звіт імператорського секретаря Максиміліана Трансільвана про подорож, а потім були опубліковані і детальні спогади одного з учасників експедиції — венеціанця Антоніо Пігафетта. Таким чином, іспанці відкрили західний шлях до Азії і Островів Прянощів. Це перше в історії кругосвітнє плавання довело правильність гіпотези про округлість Землі і неподільність океанів, що омивають сушу.
Фернандо Кортес Монрóй Пісарро Альтамірано Фернандо Кортес Монрóй Пісарро Альтамірано (ісп. Fernando Cortés Monroy Pizarro Altamirano, народився в Медельїні, провінція Бадахóс, в 1485 - помер в Кастільєха-де-ла-Куеста, провінція Севілья, 2 грудня 1547), більш відомий як Фернандо, Ернандо, Фернан або Ернан Кортес (ісп. Hernán Cortés) - іспанський конкістадор, який завоював Мексику і знищив державність ацтеків. Король Карл V подарував йому титул Marqués del Valle de Oaxaca (Маркіз долини Оахака, по-російськи - транслітерація Маркіз дель Вальє-де-Оахáка). Про його життя збереглося мало джерел, тому історики сильно розходяться в оцінках його особистості та спадщини.
Наслідки В результаті великих географічних відкриттів в економіці Нідерландів і Англії відбувся бурхливий капіталістичний розвиток, який послужив розвитку класу буржуазії, а також розвитку торгівлі і т.п. Франція, Іспанія і Португалія слабше користувалася результатами відкриттів, оскільки відсутність економічних стимулів привела тільки до зростання розкоші серед правлячих класів. Таким чином, Великі географічні відкриття послужили змінам в економіці і соціальній структурі суспільства багатьох країн світу. Так, революція цін з'явилася новим чинником первинного накопичення капіталу. Вона посилила економічну роль буржуазії і їх елементів з дворянства і кріпацтва, які в тій або іншій мірі виявилися пов'язані з новими способами виробництва. Великі географічні відкриття тяжким тягарем лягли на плечі селянства, вимушеного платити за спорядження експедицій, а також тому, що розорялися в результаті стрибка цін. Таким чином, в країнах світу Великі географічні відкриття викликали неоднозначну реакцію економічного розвитку.
Значення Великих географічних відкриттів в історії людства величезне. Вони ознаменували нову еру в географічному дослідженні Землі, дали поштовх до розвитку багатьох областей природознавства, сприяли інтенсифікації світової торгівлі. Часто в літературі до Великих географічних відкриттів відносять також виявлення на дні океанів в середині 20 ст. грандіозної системи серединно-океанічних хребтів протяжністю більше 60000км і глибоководні жолоби. Лише після цих видатних відкриттів були стерті "білі плями" на географічній карті Землі. Найважливішим наслідком Великих географічних відкриттів було також глобальне переміщення світових торгових шляхів: монополія венеціанських купців на караванну торгівлю з Сходом була порушена: португальці почали продавати індійські товари у декілька разів дешевше, ніж венеціанські купці. Країни Азії, Африки, Америки і Океанії стають ласим шматком для колоніальної політики європейських держав, що шукали нові ринки збуту, джерела сировини і землі для колонізації. Вони також привнесли з собою такі ганебні явища як работоргівля, розбій, грабіж і піратство.
Наука Розвиток науки і техніки, особливо суднобудування і навігації. Так в 15 в. з'явилося судно нової конструкції - каравела, кіт. могло рухатися не тільки при попутному вітрі, але і при бічному. Крім того, з'явилася астролябія - це прилад для визначення широти. Значні успіхи були зроблені в географії. Відродилася антична теорія про кулястість Землі (Флорентійський географ Тосканелли стверджував, що до Індії можна дістатися, рухаючись і на захід). Був вдосконалений компас, уточнені географич. Карти. Першими з середини 15 ст. навколо Африки рушили португальці. Портулани (або портолана) - стародавня карта (світу), що використовувалась головним чином європейськими мореплавцями середніх віків. Зазвичай на таку карту були нанесені локсодроми, населені пункти і берегові орієнтири. Карта не враховувала кривизну землі, що робило її малоцінної для плавань через океан, однак це було дуже зручно для каботажних ліній. Як правило, такі карти багаторазово копіювалися з давніх часів, і таким чином дійшли до середніх віків. походження портуланов Відомо досить багато портуланов, якими користувалися мореплавці починаючи з середніх віків. Більшість з них досить точні для практичного мореплавання.
Висновок Освоєні європейцями землі, а з ними і місцеві корінні народи, поступово залучалися до передової європейської культури. Але цей процес був довготривалим, болісним і конфліктним. А насадження серед місцевого населення європейських релігійних культів часто супроводжувалося кривавими сутичками, які призводили навіть до численного знищення етнічного населення. Великі географічні відкриття дали європейцям можливість освоїти значні економічно-географічні простори, нагромадити первісний капітал для індустріалізації, втягнути нові регіони у більш прискорений соціально-економічний розвиток і європейську цивілізацію.
Схожі презентації
Категорії