ВІЛ та СНІД
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План СНІД-це… Загальні відомості. Способи передачі ВІЛ. Симптоми. Міри профілактики. СНІД в Україні і світі. Законодавство і СНІД. Допомога.
СНІД(Синдром набутого імунодефіциту) — — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
Загальні відомості: Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. Збудник — вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який страждають переважно американці та африканці. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
ВІЛ передається такими способами: При використанні нестерильних голок чи шприців (тих, котрі вже були у вживанні і заражені ВІЛ) для ін'єкцій; При переливанні інфікованої крові неінфікованій людині; При здійсненні статевого акту; Від інфікованої матері до новонародженої дитини під час виношування плоду, при пологах чи годуючи дитину грудьми
ВІЛ не передається: Через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною Через укуси комах; Через домашніх тварин; При використанні загального посуду (чашок, вилок, ложок), рушників, постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну, і т.д.; При обіймах, рукостисканні, поцілунку.
Симптоми: У більшості людей після зараження ВІЛ не спостерігається жодних симптомів. Іноді за кілька днів після інфікування з'являються симптоми, що нагадують грип: збільшення лімфовузлів, лихоманка, втрата 10% ваги тіла впродовж двох місяців, слабкість. Проте ці симптоми за кілька тижнів минають самі по собі. Безсимптомний етап розвитку хвороби може тривати до 10 років.
Діагностика СНІДу: Оскільки ранній період ВІЛ-інфекції часто є безсимптомним, лікарі та інший медичний персонал можуть виявити його лише за допомогою дослідження крові пацієнта на наявність у ній антитіл до компонентів ВІЛ. Кількість антитіл у крові піднімається до рівня, який вдається зареєструвати за допомогою наявних сьогодні методів дослідження, приблизно за 1 — 3 місяці після зараження, а до рівня, здатного давати позитивний результат в обстеженнях за допомогою стандартних тестових систем, лише за 6 місяців.
Міри профілактики: Спеціальне виховання дітей і лекції для дорослих в питаннях захисту і запобігання. Уникати випадкових статевих контактів, використовувати презервативи. Не вживати будь-які наркотики. Використання будь-якого інструментарію (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті при різний маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління тощо) де може міститися кров людини, зараженого ВІЛ, потрібно їхня стерилізація. Перевірка донорської крові обов'язкова.
СНІД в Україні: За результатами дослідження, проведенного Міністерством охорони здоров'я України спільно зі Світовим банком точна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні невідома. З 1987 року по березень 2005 року в Україні офіційно зареєстровано 768750 осіб ВІЛ-інфікованих громадян України та 314 іноземців. Україна, відповідно до доповіді ООН в 2005 році, посідала 6-е місце у світі за рівнем поширення епідемії ВІЛ/СНІД. За оцінками Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) і ВООЗ, кількість ВІЛ-інфікованих в Україні 2003 року визначалася на рівні 360 тисяч осіб (у межах 170—580 тис. осіб) віком 15-49 років (не менше 1,4% дорослого населення). За деякими оціночними розрахунками, на початок 2005 року кількість ВІЛ-інфікованих могла становити 448—491 тис. осіб (близько 1,8% населення віком 15-49 років).
Статистика ВІЛ-інфікованих в Україні на 01.10.2004: Число людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (офіціально зареєстрованих випадків)– 71 359 Число людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (за оцінками міжнародних експертів) – 250 000-40 000, або 1% дорослого населення. Число нових випадків ВІЛ-інфекції за 9 місяців 2004 р – 8 994 Загальна кількість померлих від СНІДу– 4 851. З 1987 року станом на 01.10.2004 р.: Хворих на СНІД – 8 152 Зареєстровано- 7 831 дітей з ВІЛ. Найбільш уражені регіони: Донецький (10 991); Дніпропетровський (9 261); Одеський (7 634); Миколаївський (3 366); АР Крим (3 274); Запорізький (1 360); Луганський (1 348); Харківський (1 305); Черкаський (1 205); Полтавський (1 066); м. Київ (1 837); м. Севастополь (673).
Статистика ВІЛ-інфікованих в світі: Число людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – 40 млн. Число нових випадків ВІЛ-інфекції у 2001 р. – 5 млн. Число випадків смерті від ВІЛ/СНІД у 2001 р. – 5 млн. Загальна кількість людей, що померли віл СНІД – 25 млн. За даними UNAIDS на кінець 2001 р.
Міжнародні документи,що регулюють права ВІЛ-інфікованих: Європейська конвенція з прав людини. Конвенція про права дитини. Декларація про прихильність справі боротьби з ВІЛ/СНІДом. Резолюція Комісії ООН з прав людини «Про захист прав людини в контексті ВІЛ та СНІД». Концепція системи ООН «Профілактика поширення ВІЛ-інфекції серед людей, які зловживають наркотиками».
Національне законодавство Конституція України. Закон України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення» від 12.12.1991 року Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року Закон України «Про соціальні послуги» від 16.07.2003 року Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» від 21.06.2001 року Основи законодавства України про охорону здоров’я Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 22.02.2001 року Наказ МОЗ України «Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД» від 25.05.2004 року, «Організація медичної допомоги та догляду за ВІЛ-інфікованими дітьми у дошкільних і загально-освітніх навчальних закладах» від 29.11.2002 року.
Психологічна допомога: Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД:0-800-500-4510 Веб-сайт телефону довіри: www.helpme.com.ua Консультанти Національної лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД надають: інформаційні консультації з проблем ВІЛ/СНІД та наркоманії; психологічні консультації та підтримку людям, які зіткнулися з проблемою ВІЛ/СНІД, наркоманії або з обома проблемами разом. Консультації надаються під час телефонної розмови, а також через мережу Інтернет в режимі он-лайн і шляхом електронного листування на сайті.
Дже йкоб Лекхе то, футболіст Грав в Росії за московський «Локомотив». Помер в 34 роки від СНІДу
Схожі презентації
Категорії