X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
прол

Завантажити презентацію

прол

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тип проекту: навчальний

Слайд 3

Мета Закріпити знання про фізику, дізнатися про її основні досягнення та роль в сучасному житті.

Слайд 4

План Загальний огляд фізичної науки. Цікава фізика. Роль фізики. Застосування фізичних явищ.

Слайд 5

Загальний огляд фізичної науки Фізика — природнича наука. В її основі лежить експериментальне дослідження явищ природи, а її задача — формулювання законів, якими пояснюються ці явища. Фізика зосереджується на вивченні найфундаментальніших та найпростіших явищ і на відповідях на найпростіші запитання: з чого складається матерія, яким чином частинки матерії взаємодіють між собою, за якими правилами й законами здійснюється рух частинок тощо. В основі фізичних досліджень лежать спостереження. Узагальнення спостережень дозволяє фізикам формулювати гіпотези щодо спільних загальних рис тих явищ, за якими велися спостереження. Аналізуючи закономірності та параметри, фізики будують фізичні теорії, які дозволяють пояснити досліджувані явища. Фізичні теорії, в свою чергу, створюють передумови для постановки точніших експериментів. Найзагальніші фізичні теорії дозволяють формулювання фізичних законів, які вважаються загальними істинами, доки накопичення нових експериментальних результатів не вимагатиме їхнього уточнення.

Слайд 6

Цікава фізика Ніщо не може горіти ще раз, якщо вже згоріло. Чорний колір притягує тепло, білий відображає його. Батіг видає клацання, тому що його кінчик рухається швидше за швидкість звуку. Яйце плаватиме у воді, в яку додали цукор. Брудний сніг тане швидше, ніж чистий.  Граніт проводить звук вдесятеро швидше за повітря  Якщо стакан з водою збільшити до розміру Землі, то молекули, з яких вона складається, будуть розміром з великий апельсин.  Граніт проводить звук вдесятеро швидше за повітря. 

Слайд 7

Говорячи про роль фізики, виділимо три основні моменти.

Слайд 8

По-перше, фізика є для людини найважливішим джерелом знання про навколишній світ.

Слайд 9

По-друге, фізика, не безперервно розширюючи і багаторазово множачи можливості людини, забезпечує його впевнене просування по шляху технічного прогресу.

Слайд 10

По-третє, фізика вносить істотний внесок у розвитку духовного обличчя людини, формує його світогляд, вчить орієнтуватися у шкалі культурних цінностей. Тому можна говорити відповідно про наукове, технічне та гуманітарне потенціалах фізики. Ці три потенціалу містилися у фізиці завжди. Але особливо яскраво і вагомо вони проявилися у фізиці ХХ століття, що і зумовило ту винятково важливу роль, яку стала грати фізика в сучасному світі.

Слайд 11

Фізичні явища Механічні явища — це явища, які відбуваються з фізичними тілами при їх русі одне щодо одного (обертання Землі навколо Сонця, рух автомобілів, політ парашутиста). Електричні явища — це явища, які виникають при появі, існуванні, русі і взаємодії електричних зарядів (електричний струм, телеграфування, блискавка при грозі). Магнітні явища — це явища, пов'язані з виникненням у фізичних тіл магнітних властивостей (притягання магнітом залізних предметів, поворот стрілки компаса на північ). Оптичні явища — це явища, які відбуваються при поширенні, заломленні і відбитті світла (веселка, міражі, рефлексія зображення в дзеркалі чи у воді, тінь). Теплові явища — це явища, які відбуваються при нагріванні і охолодженні фізичних тіл (танення снігу, кипіння води, туман, замерзання води). Атомні явища — це явища, які виникають при зміні внутрішньої будови речовини фізичних тіл (світіння Сонця і зірок, атомний вибух)[1]. Звукові явища — це явища, пов'язані з поширенням коливань у повітрі, воді, металі, які супроводжуються виникненням звуків, що сприймає наше вухо (дитячий крик, музика).

Слайд 12

Висновок Можна без перебільшення сказати, що знання, здобуті фізиками за століття розвитку науки, присутні в будь-якій області людської діяльності. Огляньте поглядом те, що вас зараз оточує — у виробництві всіх, хто знаходиться навколо вас предметів найважливішу роль зіграли досягнення фізики. У наш час ця наука активно розвивається, у ній з’явився такий по-справжньому загадковий напрямок, як квантова фізика. Відкриття, зроблені в цій галузі, можуть невпізнанно змінити життя людини.

Слайд 13

Література https://uk.wikipedia.org Гончаренко С. У. Фізика: Основні закони і формули Клос Є. С., Караван Ю. В. Малий фізичний довідник Physics.com.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика