X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРИРОДНІ ЗОНИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

ПРИРОДНІ ЗОНИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИРОДНІ ЗОНИ УКРАЇНИ ЗОНА МІШАНИХ І ШИРОКОЛИСТЯНИХ ЛІСІВ Виконала Івченко Людмила Антонівна Вчитель географії Смілянської ЗОШ – інтернату І – ІІІ ступенів Черкаської обласної ради

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

План – характеристика природної зони Географічне положення Рельєф Клімат Внутрішні води Грунти Рослинний світ Тваринний світ Фізико-географічні краї Вплив господарської діяльності людини на природу лісостепу.

Слайд 5

Фізико – географічне районування України

Слайд 6

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ Лісова зона лежить у північній частині України. Вона займає 28 % території країни. У ній виділяють дві підзони: мішаних (хвойно-широколистих) і широколистих лісів. Мішані ліси, які називають Поліссям, тягнуться із заходу на схід широкою смугою між північним кордоном України і умовною лінією, що проходить містами Володимир-Волинський — Луцьк — Рівне — Житомир — Київ — Ніжин -Глухів.

Слайд 7

ПОЛІССЯ це дивовижний край лісів і річок, де не буває нищівних засух, де повітря пахне сосною і хмелем, і здається, що його можна пити як березовий сік.

Слайд 8

Зона мішаних лісів займає здебільшого Поліську низовину . Абсолютні висоти 200 м, найвищою ділянкою є Словечансько-Овруцький кряж (понад 300 м). Перевіяні вітром піски утворюють дюни завдовжки до 5 км і заввишки до 18 м. Широколисті ліси вкривають височини — Волинську, Розточчя, Гологоро-Кременецький кряж, Подільську, Хотинську.

Слайд 9

Хотинська височина Хвилясте горбисте пасмо на південь від Подільської височини, у межиріччі Пруту й Дністра. Вона поступаєтеся багатьом іншим українським височинам своєю відносно невеликою площею. Однак саме тут перебуває найвища точка рівнинної частини України — гора Берда (515м).

Слайд 10

г. БЕРДА Гора Берда (515 м), найвища точка рівнинної України. Берда — гора на Хотинській височині, найвища вершина рівнинної частини України. Висота 515 м над рівнем моря.

Слайд 11

Бердо — деталь ткацького верстата, що нагадує гребінь у рамці. Назва походить від подібності гори за формою з деталлю «бердо»- старовинного ткацького верстата.

Слайд 12

Хотинська фортеця — фортеця 13 — 18 століття у місті Хотин, що у Чернівецькій області, Україна. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Одне з семи чудес України.

Слайд 13

ТОВТРИ Так, на заході Подільської височини здіймаються Товтри. Водночас на вододільних ділянках трапляються плоскі височини — плато. Подільська височина і Прут-Дністровське межиріччя — найбільше в Україні скупчення карстових форм рельєфу.

Слайд 14

Печера ОПТИМІСТИЧНА Там зосереджені понад 100 печер. Серед них і найдовші в світі в гіпсових відкладах — Оптимістична, Озерна, Попелюшка, а також Кришталева, Млинки та інші.

Слайд 15

Печера КРИШТАЛЕВА

Слайд 16

У місцях неглибокого залягання кристалічних порід знайдено поклади міді (Волинська область), каолінів, гранітів, базальтів, лабрадоритів, габро і коштовного каміння — топазів, яшми, бурштину (Рівненська, Житомирська області), фосфоритів (Сумська, Хмельницька області). Повсюдно на Поліссі є поклади торфу, а на Поділлі — вапняків. На кордоні з Польщею лежить Львівсько-Волинський кам'яновугільний басейн. бурштин топаз яшма

Слайд 17

КЛІМАТ Клімат зони помірно- континентальний. Температура повітря змінюється із заходу на схід у січні від - 4 до - 8 °С, у липні - від +17 до +19 °С. У лісовій зоні випадає найбільше опадів серед рівнинних територій України (600—700 мм за рік).

Слайд 18

ВНУТРІШНІ ВОДИ У центрально-східній частині зону перетинає Дніпро, приймаючи притоки Прип'ять, Десну, Тетерів, Ірпінь. Найбільші притоки Прип'яті — Турія, Стохід, Стир, Горинь (з притокою Случ), Уж. Усі річки мають широкі долини з низькими берегами, повільну течію. Вони повноводні, тому що живляться передусім атмосферними опадами.

Слайд 19

ОЗЕРА На території Полісся є найбільша в Україні кількість природних озер. У його північно-західній частині знаходяться Шацькі озера, переважно карстового і льодовикового походження. Найбільшими з них є озера Свитязь, Пулемецьке.

Слайд 20

Шацькі озера включають близько 30 озер, найбільшi з них: Світязь 27,5 кв. км Пулемецьке озеро 16,3 кв. км Луки 6,8 кв. км Люцимир 4,3 кв. км Остров`янське озеро 2,5 кв.км Кримне 1,44 кв. км Пісочне озеро 1,86 кв. км.

Слайд 21

Уздовж р. Десна та у долинах р.Прип'ять є близько 100 озер переважно стариць або прируслових озер. Вони невеликі, розміщені на заболочених низовинних територіях.

Слайд 22

ГРУНТОВО - РОСЛИННИЙ ПОКРИВ І ЛАНДШАФТИ У природному районуванні України підзона мішаних лісів виділяється як Поліський фізико-географічний край (або Українське Полісся), а підзона широколистих лісів — як Західноукраїнський край.

Слайд 23

ГРУНТИ УКРАЇНИ Майже на всій території зони поширені дерново-підзолисті ґрунти. У місцях виходу на поверхню крейдяних порід сформувались дерново-карбонатні, в низинних ділянках — дернові ґрунти, а в долинах рік та приозерних пониззях — торфово-болотні ґрунти, торфовища і лучні ґрунти. Всі ґрунти зони мають невисоку родючість через значну кислотність і надмірне зволоження.

Слайд 24

Характерною рисою території є її заболоченість. Найбільше болота поширені у західній та північній частинах зони.

Слайд 25

МІШАНИЙ ЛІСИ На території Полісся ростуть соснові, сосново-дубові, дубово-грабові та вільхові ліси. Крім основних порід в них трапляються бук, ялина, осика, береза.

Слайд 26

Трав'янисто-чагарникова рослинність лук і боліт.

Слайд 27

ТВАРИННИЙ СВІТ

Слайд 28

ТВАРИННИЙ СВІТ

Слайд 29

Вздовж рік зони водяться:

Слайд 30

ПТАХИ

Слайд 31

Водяться також:

Слайд 32

Мішані ліси України поділяються на шість фізико-географічних провінцій Волинську Житомирську Київську Чернігівську Новгород-Сіверську Мале Полісся

Слайд 33

ОХОРОНА ПРИРОДИ Для охорони і збереження природного довкілля на території зони організовано Шацький та Деснянсько-Старогутський національні природні парки. Поліський і Рівненський природні заповідники.

Слайд 34

Шацький національний природний парк. Створений згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 28 грудня 1983 р. Підпорядкований Державному комітету лісового господарства України. Науковим куратором парку є Волинський державний університет ім. Лесі Українки. Волинська обл., Шацький р-н. Площа 48977 га.

Слайд 35

ПЕРЛИНА ЄВРОПИ Програмою ЮНЕСКО «Людина та біосфера» Шацький національний природний парк включений в Міжнародну мережу біосферних резерватів, чим підтверджена неповторність місцевої екосистеми у світовому масштабі

Слайд 36

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ Парк становить високу рекреаційну і естетичну цінність. Тут існує заповідна зона, зона відпочинку, обладнана дорожною сіткою, автостоянками, наметовими таборами, закладами відпочинку навколо озер Світязь, Пісочне та ін. По території парка проходить автодорога Львів-Брест з пунктами відпочинку.

Слайд 37

ШАЦЬКІ ОЗЕРА НА КАРТІ

Слайд 38

КРАСА ЛІСІВ УКРАЇНИ

Слайд 39

Слайд 40

ДЖЕРЕЛА: http://shatsky-ozera.com.ua http://pryroda.in.ua http://www.shatsk.com http://shatsky-ozera.com.ua/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика