X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природа Карпат

Завантажити презентацію

Природа Карпат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Симетрія в природі, техніці, архітектурі

Слайд 2

Важко знайти людину, яка б не мала якогось уявлення про симетрію. "Симетрія" - слово грецького походження. Воно, як і слово "гармонія", означає відповідність, наявність певного порядку, закономірності в розташуванні частин.     В математиці розглядаються різні види симетрії: осьова симетрія (симетрія відносно прямої), центральна симетрія (симетрія відносно точки) і дзеркальна симетрія (симетрія відносно площини).

Слайд 3

Центральна симетрія. Геометрична фігура називається симетричною відносно центру О, якщо для кожної точки А цієї фігури може бути знайдена точка E цієї ж фігури, так що відрізок AE проходить через центр О і ділиться в цій точці навпіл (AО = ОE). Точка С називається центром симетрії.   Відомості з курсу математики:

Слайд 4

Осьова симетрія. Симетричними відносно прямої а називаються точки А і А1, якщо ця пряма проходить через середину відрізка АА1 і перпендикулярна до нього. Пряма а - це вісь симетрії.   Відомості з курсу математики: А А1 а

Слайд 5

Природа - дивовижний творець і майстер. Все живе в природі має властивість симетрії:

Слайд 6

Слайд 7

Якщо зверху подивитися на будь-яку комаху і подумки провести посередині пряму (площину), то ліві і праві половинки комах будуть однаковими і по розташуванню, і за розмірами, і за забарвленням. Адже ми ні разу не бачили, щоб у жука або бабки, у будь-якої іншої комахи лапи ліворуч були б ближче до голови, ніж праворуч, а праве крило метелика або сонечка було б більше, ніж ліве. Такого в природі не буває, інакше б комахи не змогли б літати.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Симетрія, характерна для представників тваринного світу, називається білатеральною симетрією.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Симетрію можна побачити серед квітів. Осьову симетрію мають квітки сімейства розоцвітих, а центральну симетрію – сімейство хрестоцвітих. Симетрію можна побачити і на листі дерев.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

  Проте симетрія існує і там, де її не видно на перший погляд. Фізик скаже, що всяке тверде тіло - кристал. Хімік скаже, що всі тіла складаються з молекул, а молекули складаються з атомів. А багато атомів розташовуються в просторі за принципом симетрії.

Слайд 18

 Властивість симетричності, властиве живій природі, людина використала у своїх досягненнях, винайшовши літак, створивши унікальні будівлі архітектури. Та й сама людина є фігурою симетричною.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Дзеркальна симетрія. Симетричні фігури, предмети і тіла не рівні один одному у вузькому сенсі слова  називаються дзеркальнорівними.

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Симетрія – це не тільки математичне поняття.

Слайд 34

Слайд 35

Дякую за увагу!!Якої не було Виконавець: Хоменко Сергій Учень 9 класу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика