X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація

Завантажити презентацію

Презентація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іпотерапія Підготувала студентка Грипи СО-31 Калініченко Крістіна

Слайд 2

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» — кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Слайд 3

Іпотерапія як лікувальний метод - не нова. В кінці 19 століття французький доктор Перон науково обґрунтував теорію, по якій під впливом мірного похитування коні активізуються рухова і дихальна функції людини. А в середині минулого століття в Норвегії Елізабет Бодікер довела це на практиці. Вона 9 років наполегливо займалася верховою їздою з хворою на поліомієліт Ліз Хартел. Успіхи перевершили всі очікування.

Слайд 4

На параолімпійських іграх в Фінляндії в 1952 році жінка, яка раніше не могла самостійно пересуватися, виграла в скачках срібну медаль. Її ноги зміцніли, і вона змогла самостійно ходити. Натхненна успіхом, Бодікер почала викладати верхову їзду людям з обмеженими фізичними можливостями. У 1953 році вона відкрила спеціальний центр лікувальної верхової їзди для дітей з обмеженими можливостями.

Слайд 5

Згодом іпотерапія стала популярна в багатьох країнах. Виявилося, що заняття на конях допомагають не тільки відновитися після поліомієліту, але і впоратися з остеохондрозом, ожирінням. Верхова їзда незамінна при реабілітації після травм опорно-рухового апарату, при ДЦП. Методика вправ розроблена спеціально для дітей, хворих на ДЦП. Кінь, перш ніж приступити до занять, щодня по дві години працює з інструктором. Вона знає, що її наїзник - хвора дитина, до якого потрібно особливе ставлення.

Слайд 6

Перед тим, як почати іпотерапію, багато батьків побували у лікарів-неврологів - запитували дозволу. І часто чули у відповідь: «Ви що, з глузду з'їхали. У вас дитина не ходить, а ви його на коня посадити хочете ». А дитина, «покатавшись» на коні, раптом починав ходити. Часто приводять дітей з різними захворюваннями - хвороба Дауна, аутизм. Їм чесно кажуть, що чекати видатних результатів не варто. А ось ДЦП лікується дуже успішно.Іноді після трьох-чотирьох років занять починають ходити діти з важкою формою ДЦП. А якщо навіть не ходять, а лише виявляються в стані підносити до рота ложку - це теж величезне досягнення. Для статистики важливі глобальні результати, а батьки раді будь-якому малюсінькому кроками в лікуванні та реабілітації хворого малюка.

Слайд 7

Як показують дослідження (Д. Філліс, 1901; Б. Гржимек, 1977 і ін.), Кінь сприйнятливий до багатьох емоційних реакцій людини. Для неї не настільки важливі слова, звернені до неї, скільки інтонація, з якою вони вимовляються. Для коня значимі зовнішній вигляд людини, його хода, жести. У цієї тварини хороша пам'ять, вона здатна виробляти звичку. Її поведінка досить передбачувана. Отже, добре підготовлений кінь може давати відчуття стабільності. Це відчуття - основа для зняття страхів у дітей. Особливо у тих, чиє сприйняття картини світу порушено. Важливу роль у знятті страхів відіграє довіра. Довіряючи коню, вершник покладається на те, що кінь впорається з тими змінами в середовищі, які неминуче виникнуть.

Слайд 8

«Кінна» терапія працює за двома основними напрямками - психологія і фізіологія. З точки зору психології, контакт з конем дарує людині безліч позитивних емоцій, допомагає розслабитися. Для хворих дітей, цей фактор є дуже важливим, так як така дружба виключає властиві людському соціуму конкуренцію і недоброзичливість, а передбачає щиру любов і прихильність. Також, для більшості людей, які страждають захворюваннями, що входять до переліку показань до іпотерапії, важливим є те, що при спілкуванні з конем не потрібно в буквальному сенсі говорити. Для цього спілкування набагато важливіше використовувати мову жестів. Кінь сприймає образ людини, реагує на його рухи, інтонації, запах і навіть температуру тіла. Часто саме з цієї причини кінь служить посередником в спілкуванні з особливо тяжко хворими пацієнтами. Як ні парадоксально, але часом тварина набагато краще розуміє людини, ніж сама людина.

Слайд 9

Температура тіла коня перевищує людську на 1,5-2 градуси. Тому при безпосередньому контакті з конем відбувається прогрівання м'язів і суглобів ніг і тазу. Заняття верховою їздою розвивають координацію. Щоб пристосуватися до рухів тіла коня, необхідно координувати рух тіла в цілому і кожної кінцівки окремо. Завдяки цьому досягається необхідний рівень природної концентрації. Їзда на коні привчає людину до самостійності, поліпшуються його адаптивні функції до оточуючих дратівливим факторам і світу в цілому. Пацієнт часом не знає, що проходить курс лікування. В такому випадку у людини не виникає підсвідомого опору, що робить іпотерапію більш ефективної, ніж стаціонарне лікування.

Слайд 10

В області куприка і промежини знаходяться важливі енергетичні центри. При їзді верхи ці центри дратуються природними вібраціями коні. Вона посилає вершникові від 90 до 120 різноспрямованих рухових імпульсів, які передаються хребту і суглобам вершника. При цьому не обов'язково сидіти на коні, можна лежати. При цьому тренуються м'язи хребта, і створюється корсет. Поліпшуються слух і зір, загострюється пам'ять, концентрується увага, знімається нервова напруга.

Слайд 11

Коло захворювань, при яких застосовують лікувальну верхову їзду, дуже широкий: порушення рухової сфери в результаті паралічів, поліомієліту; ураження органів почуттів - сліпота, глухота, дитячі церебральні паралічі. При верховій їзді у вершника задіяні практично всі групи м'язів. Людині, що сидить на коні, що рухається, доводиться постійно контролювати рівновагу, а це змушує синхронізувати роботу м'язів спини, тулуба і всіх інших - то розслабляючи, то напружуючи їх. В результаті в роботу включаються групи м'язів, які у знерухомлених інваліда не діють, навіть не будучи ураженими.

Слайд 12

Показання Іпотерапія корисна не тільки людям, що страждають певними захворюваннями, але і тим, хто просто хоче врівноважити свій емоційний стан або поліпшити фізичну форму. А до базовими показниками для застосування іпотерапії відносять: Дитячий церебральний параліч Аутизм та психічні захворювання Затримку в розвитку Синдром Дауна Реабілітацію після інсульту (та інші форми порушення мозкового кровообігу) Захворювання кісток і суглобів, у тому числі сколіоз Різноманітні форми паралічу Больові синдроми Травми мозку. Урологія та гінекологія (у тому числі лікування безпліддя) Відновлення після травм Захворювання нервової системи (в тому числі безсоння, депресії, наслідки стресу)

Слайд 13

Протипоказання Буде помилки вважати, что іпотерапія корисна всім без вінятку. Насправді існують захворювання, при якіх верхова їзда суворо заборонена. Основними протипоказаннями є: гостра форма будь-которого захворювання (особливо серцево-судинні, психічні, неврологічні) остеопороз захворювання нірок гемофілія кріхкість и ламкість кісток Однак список абсолютних протипоказань невеликий. Наприклад, фахівці навіть радять продовжувати займатися при прояві негострих форм алергії на кінську шерсть. Адже результат від занять перевершує всі очікування, а даний тип алергії з часом проходить.

Слайд 14

Вважається, що на Земній кулі тільки коні і дельфіни здатні лікувати.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика