Презентація "Версальський мирний договір"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Перемир'я, підписане 11 листопада 1918 року, фактично закінчило бойові дії Першої світової, але знадобилося шість місяців переговорів на Паризькій мирній конференції щодо укладання мирного договору. Вільям Орпен. Підписання миру в Дзеркальному залі Версальського палацу 28 червня 1919.
Версальський мирний договір — підписаний у Версалі 28 червня 1919 року державами-переможницями у Першій світовій війні (США, Британією, Францією, Італією, Японією, Бельгією) з одного боку, і переможеною Німеччиною — з іншого. З іншими центральними державами, які воювали на стороні Німеччини у Першій світовій війні були підписані окремі договори.
Договір був зареєстрований у секретаріаті Ліги Націй 21 жовтня 1919 року, і надрукований в Treaty Series. Обкладинка англійського видання Договору
Остаточні умови договору були визначені лідерами «великої трійки» країн: прем'єр-міністром Великобританії Девідом Ллойд Джорджем, прем'єр-міністром Франції Жоржем Клемансо, і американським президентом Вудро Вільсоном. Навіть цій невеликій групі було важко визначитися із загальною позицією, тому що їхні цілі суперечили одна одній. Результати було названо «невдалим компромісом»
Умови договору склали на Паризькій мирній конференції 1919—1920 рр. Договір набув чинності 10 січня 1920, після ратифікації його Німеччиною і чотирма головними союзними державами — Великобританією, Францією, Італією і Японією. Із держав підписавших Версальський мирний договір США, Хіджаз і Еквадор відмовилися його ратифікувати. Сенат США відмовився від ратифікації через небажання США зв'язувати себе участю в Лізі Націй, статут якої був складовою частиною Версальського договору. Замість цього договору США уклали з Німеччиною в серпні 1921 особливий договір, майже ідентичний Версальському, але не містив статей про Лігу Націй.
Німеччина втрачала ряд європейських територій (Ельзас, Лотарингію, Саар, Західну Пруссію,провінцію Позен, м.Данциг, м.Мемель, округи Мальмеді й Ейпен, Глучинський регіон Верхньої Сілезії, район Сольдао у Східній Пруссії…) УМОВИ ДОГОВОРУ :
2. Колонії Німеччини (Камерун, Того, Танганьїка, Південно-Західна Африка, Ціндао, Нова Гвінея, Соломонові острови…) перейшли під опіку держав-переможниць (Британії, Франції, Японії, Південної Африки).
3. Німеччина була змушена сплачувати репарації державам-переможницям. Версальські репарації приймали різні форми, включаючи вугілля, сталь, інтелектуальну власність і сільськогосподарську продукцію. Німеччина, закінчила платити репарації лише в 2010 році.
4. Обмеження на збройні сили. 5. Створення міжнародних органцізацій (Ліга Націй, Міжнародна організація праці, міжнародної комісії з питань адміністртивного контролю за Ельбою, Одрою, Німаном і Дунаєм.
Наслідки Версальського договору Умови Версальського мирного договору традиційно вважаються виключно принизливими і жорстокими по відношенню до Німеччини. Вважається, що саме це призвело до крайньої соціальної нестабільності всередині країни (після початку світової економічної кризи в 1929 році), виникнення ультраправих сил і приходу до влади нацистів (в 1933 році). Проте жорсткі обмеження, накладені на Німеччину, належним чином не контролювалися європейськими державами або ж порушення їх навмисно спускалися Німеччині з рук.
Схожі презентації
Категорії