X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основи математичної логіки

Завантажити презентацію

Основи математичної логіки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ МАТЕМАТИЧНОЇ ЛОГІКИ

Слайд 2

ЩО ТАКЕ ЛОГІКА? Логіка (грец. λόγος – слово, смисл, думка, мова) – наука про форми, методи і закони інтелектуальної пізнавальної діяльності, правильного мислення, про способи міркування. Логіка як наука вивчає способи отримання правильних висновків з висновків, отриманих раніше.

Слайд 3

МАТЕМАТИЧНА ЛОГІКА Один з розділів логіки – математична логіка – є наукою про закони математичного мислення. До основних понять математичної логіки входить поняття висловлення.

Слайд 4

ВИСЛОВЛЕННЯ А = «Київ – столиця України», В = «2 + 2 =5».

Слайд 5

ЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ

Слайд 6

Запереченням називається операція утворення з висловлення А такого складеного висловлення А (читається «не А»), яке істинне тоді, коли А хибне, і хибне тоді, коли А істинне.

Слайд 7

ОБ’ЄДНАННЯ – ЛОГІЧНЕ МНОЖЕННЯ Кон’юнкцією двох висловлень А та В називається операція утворення такого складеного висловлення А В (читається «А і В»), яке істинне тоді й тільки тоді, коли обидва висловлення А і В істинні.

Слайд 8

РОЗ’ЄДНАННЯ – ЛОГІЧНЕ ДОДАВАННЯ Диз’юнкцією двох висловлень А та В називається операція утворення такого складеного висловлення А В (читається «А або В»), яке істинне тоді й тільки тоді, коли істинне хоча б одне з висловлень А або В.

Слайд 9

Логічна змінна – це змінна, яка може набувати лише значень true або false. Логічні вирази – вирази, що складаються з логічних констант, логічних змінних, логічних операцій, дужок. Значенням логічного виразу може бути лише true або false. Для логічних операцій, розглянутих вище, визначено такий пріоритет операцій: заперечення, кон’юнкція, диз’юнкція. Для змінення цього порядку виконання логічних операцій використовують дужки.

Слайд 10

ТАБЛИЦЯ ІСТИННОСТІ

Слайд 11

ПОБУДУВАТИ ТАБЛИЦЮ ІСТИННОСТІ 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 1 0 1 1 1 А В А А В А А В

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика