X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основи Інтернету"

Завантажити презентацію

"Основи Інтернету"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті

Слайд 2

Розгляд питань Призначення й структура мережі Інтернет. Адресація в Інтернеті, поняття IP-адреси, доменного імені та URL-адреси. Протоколи Інтернету. Способи підключення до Інтернету, функції провайдера.

Слайд 3

Мережа Інтернет (inter – між, network мережа; об'єднана мережа) Найбільша та найвідоміша з глобальних мереж, що об'єднує комп'ютери та комп'ютерні мережі на основі протоколів TCP/IP. За даними ООН кількість світових користувачів складає понад 1 млрд., в Україні – понад 8 млн. населення.

Слайд 4

Мережні протоколи Мережний протокол — це заснований на стандартах набір правил, що визначає принципи взаємодії комп'ютерів в мережі. Протокол також задає загальні правила взаємодії різноманітних програм, мережевих вузлів чи систем і створює таким чином єдиний простір передачі даних. Хост - будь-який вузол мережі, що відправляє або приймає дані через мережу (host). Хости взаємодіють між собою також за певними протоколами.

Слайд 5

Зауваження Для того, щоб прийняти і обробити відповідним чином повідомлення, необхідно знати як сформовані повідомлення і що вони означають. Прикладами використання різних форматів повідомлень в різних протоколах можуть бути встановлення з'єднання з віддаленою машиною, відправка повідомлень електронною поштою, передача файлів. Зрозуміло, що різні служби використовують різні формати повідомлень.

Слайд 6

Основа апаратної структури мережі Інтернет Backbone або vBNS (very-high-performance Backbone Network Service – найшвидкісна опорна мережна послуга) – високошвидкісні магістральні канали передавання даних.

Слайд 7

Основа апаратної структури мережі Інтернет Передаванням даних цими каналами керують потужні суперкомп'ютери, які утворюють перший рівень доступу до мережі Інтернет. Організації, що обслуговують ці суперкомп'ютери є первинними провайдерами (постачальниками) послуг Інтернету.

Слайд 8

Провайдери До первинних провайдерів приєднуються провайдери наступних рівнів, які у свою чергу, забезпечують доступ до каналів Інтернету своїм клієнтам – користувачам, мережам і провайдерам нижчого рівня. За отриманням доступу до мережі Інтернет (підключенням) користувачі звертаються до місцевих Інтернет-провайдрів.

Слайд 9

Схема приєднання провайдерів до мережі Інтернет

Слайд 10

Якість доступу до мережі Інтернет Потреба у збільшенні швидкості передавання даних. Це можливо шляхом прокладання нових магістральних каналів зв'язку.

Слайд 11

З історії розвитку мережі Інтернет Домашнє завдання: за підручником стор. 170-171; прочитати та вивчити теоретичний матеріал.

Слайд 12

Адресація в Інтернеті ІР-адреси (Internet Protocol Address) – адреси комп'ютерів у мережі Інтернет згідно з Інтернет-протоколом. ІР-адреса складається з 4-х чисел від 0 до 255 кожне, розділене крапками. Приклади: 66.249.93.104 193.109.248.70 82.144.233.61

Слайд 13

Стандарти ІР-адресації IPv4 (Internet Protocol version 4) – стандарт, у якому використовуються 4 цілих числа від 0 до 255, розділених крапками (протокол Інтернету версії 4). Можливість використання понад 4 млрд. унікальних адрес.

Слайд 14

Стандарти ІР-адресації IPv6 (Internet Protocol version 6) – новий стандарт, що розробляється у зв'язку із стрімким ростом користувачів Інтернету задля унеможливлення завершення вільних ІР-адрес. Цей стандарт передбачає для запису ІР-адрес 8 цілих чисел від 0 до 65 535, розділених двокрапками (протокол Інтернету версії 6).

Слайд 15

Практична робота. Алгоритм перегляду IP-адреси комп'ютера Відкрити вікно Мережне оточення. Вибрати команду Показати мережні підключення у списку Мережні завдання. Відкрити вікно Підключення локальною мережею. Обрати команду Підтримка. Обрати кнопку закрити.

Слайд 16

Вигляд вікна перегляду ІР-адреси

Слайд 17

Доменні адреси в мережі Інтернет ІР-адреса веб-ресурсу – 193.293.159.109 Доменна адреса – olimic.vinnica.ua

Слайд 18

Доменні адреси Адреса ресурсу в мережі, яка записана з використанням слів або їх скорочень, що розділені крапкою, називається доменним іменем.

Слайд 19

Доменні імена Міністерство освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ Управління освіти Харківської міської ради http://kharkivosvita.net.ua/ Український центр оцінювання якості освіти http://www.testportal.gov.ua/ Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти http://zno-kharkiv.org.ua/ Управління освіти Дзержинської районної у м. Харкові ради http://ruodzer.narod.ru/

Слайд 20

Доменні імена Вікіпедія Проект зі створення повноцінної і точної енциклопедії для дорослих та дітей - http://ru.wikipedia.org/ Острів знань Шкільний Інтернет-портал, де все для навчання і не тільки: багато корисного як для учнів і батьків, так і для вчителів - http://ostriv.in.ua/ Шкільна Інтернет-бібліотека Проект організовано управлінням освіти Харківської міської ради. Цікаві програми вільного використання, корисні посилання на Інтернет-ресурси, повнотекстові літературні архіви - http://kharkivosvita.net.ua/content/4/40.

Слайд 21

Система доменних імен У системі доменних імен визначені зони – домени. Власниками доменних імен можуть бути країни, регіони, організації або окремі особи. Частина доменного імені, що записана після останньої крапки, є доменом верхнього рівня. Домени верхнього рівня визначені міжнародною угодою. Домени верхнього рівня поділяють на два види – функціональні (за сферою діяльності) та національні (за приналежністю до країни).

Слайд 22

Види доменів верхнього рівня Функціональні: edu – освітні організації сom – комерційні організації net – організації, повязані з мережею gov – урядові організації org – некомерційні організації Національні домени: ua - Україна ru - Росія eu - Європа us - США de - Німеччина

Слайд 23

DNS (Domain Name System) – система доменних імен Зіставлення доменних імен і ІР-адрес виконується автоматично спеціальною мережнею службою DNS.

Слайд 24

Адресація інформаційних ресурсів у мережі Інтернет Адреса інформаційного ресурсу в мережі Інтернет називається його URL-адресою (Uniform (Universal) Resource Locator – фіксований (універсальний) вказник місцезнаходження ресурсу).

Слайд 25

Запис URL-адреси У записі URL-адреси вказують назву протоколу, за правилами якого буде передаватися файл мережею, і шлях до ресурсу. Шлях до ресурсу буде включати доменне ім'я або ІР-адресу, шлях до файлу на самому комп'ютері та ім'я файлу.

Слайд 26

Запис URL-адреси Протокол:// доменне ім'я /шлях до файлу / ім'я файлу

Слайд 27

Способи підключення до мережі Інтернет Канали підключення: Телефонні канали; Кабельні канали; Канали радіозв'язку.

Слайд 28

Практична робота. Робота з підручником. Отримання зв'язку із сервером провайдера. Організація доступу до мережі Інтернет Прочитати алгоритми та виконати практичні дії на комп'ютері (сторінки 174 – 175). Домашнє завдання. Зробити відповідні записи алгоритмів в конспекті. Прочитати п.п. 5.3.-5.4., виконати завдання до параграфів

Слайд 29

Закріплення набутих знань Зазначити помилкові ІР-адреси: 195.11.134.178 123.256.123.1 166-166-166-166 191.191.191 76.78.189.189

Слайд 30

Пошуково-дослідницька робота Створити каталог URL-адрес ресурсів мережі Інтернет Термін виконання - до 28.01.2015 Форма надання матеріалів – надіслати на електронну адресу – partin34@mail.ru

Слайд 31

Приклад (П.І.Б) № з/п Адреса Короткий опис 1 http://school105.edu.kh.ua/do_65-o_reechnicee_veliko_peremogi/ Сторінка сайту ХЗОШ №105, де можна познайомитися із планом заходів до Дня Перемоги

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика