МОНІТОРИ (ДИСПЛЕЇ)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПЛАН Монітор з електронно-променевою трубкою. Рідко-кристалічні дисплеї. Газоплазневі панелі. Сенсорні екрани. Стандарт безпеки та енергозбереження моніторів.
Монітор – пристрій для візуального подання даних. Це не єдино можливий, але головний пристрій виведення візуальних даних. За принципом роботи монітори поділяються на електронно-променеві – CRT (Cathode Ray Tube), рідиннокристалічні – LCD (liquid crystal display) і плазмові – PDP (Plasma Display Panel).
Монітор з електронно-променевою трубкою. (ЕПТ). У свій час це був найбільш розповсюджений тип моніторів - це стандартний тип монітора, на основі електронно - променевій трубці (ЕПТ). Такий вид монітора по принципу роботи нічим не відрізняється від звичайного телевізора: пучок променів який викидається єлектронною гарматою, потрапляє на поверхню кінескопа, покриту особливою речовиною - люмінофором. Під дією цих променів, кожна крапка (піксель) екрану світиться одним з трьох кольорів - червоним, зеленим, синім.
Рідко-кристалічні дисплеї. TFT-LCD - Рідкокристалічні. У рідкокристалічному моніторі світиться не люмінофор, а мініатюрний рідкокристалічний елемент, який міняє свої кольорові характеристики під дією електроенергії, яка на нього подається.
Газоплазневі панелі. Плазмові дисплеї (PDP) є однією з останніх розробок у галузі систем відображення інформації (перші PDP з'явилися в Японії у 1997 році). Таким чином, плазмові панелі за якістю зображення набагато перевершують навіть хороші кінескопи, які вважаються в наш час еталоном. При цьому дуже важливо, що плазмові панелі абсолютно нешкідливі для здоров'я, на відміну від електронно-променевих трубок.
Сенсорні екрани. Сенсорний монітор (touchscreen) - одне з передових досягнень технологічного прогресу, яке дозволило полегшити процес взаємодії людини з комп'ютером, видаляючи такі сторонні маніпулятори, як миша і клавіатура. З кожним днем популярність сенсорних моніторів (touchscreen) зростає, все більше і більше людей по всьому світу роблять вибір на користь зручності і легкості в управлінні комп'ютером, купуючи сенсорний монітор (touchscreen).
Стандарт безпеки та енергозбереження моніторів. Комп'ютери споживають неймовірно багато енергії, тим більше, найчастіше від них вимагається залишатися включеними добами (наприклад, коли з мережі гойдається щось цінне). Найбільша кількість енергії витрачається на підтримку роботи монітора і жорсткого диска. Тому в будь-якій операційній системі є кілька режимів енергозбереження, використання яких може значно скоротити споживану енергію і, як наслідок, ресурси і гроші
Режими енергозбереження монітора Normal (Нормальний режим) - власне, це не енергозберігаючий режим, а основний стан працюючого монітора, коли обидва блоки працюють. При роботі в нормальному режимі монітор споживає в середньому 80-90 Вт Stand-by (Режим очікування) - відключається блок горизонтальної розгортки, а блок вертикальної розгортки продовжує працювати. Цей режим хороший, якщо ви ненадовго відійшли від комп'ютера: монітор включається майже миттєво, а економія складає близько 10 Ватт від загального енергоспоживання. Suspend (Режим припинення) - відключається блок вертикальної розгортки, а блок горизонтально розгортки продовжує працювати. Вихід з цього режиму здійснюється довше, але й економія енергії значніше: монітор споживає в загальній сумі близько 15 Ватт. Power-off (Відключений) - відключаються обидва блоки монітора. Для виходу з цього режиму потрібно приблизно стільки ж часу, скільки необхідно монітору при включенні харчування, проте в цьому режимі монітор споживає лише 5 Ватт.
СТАНДАРТИ На сьогоднішній день найпоширенішими стандартами і вимогами є: UL, CSA, DHHS, CE, SEMKO, DEMKO, NEMKO, FIMKO, FCC Class B, EPA Energy Star і TUV Ergonomie, ISO-9241-3, MPR 1990:10, MPR-II, TCO'92, TCO'95, ТСО'99 і СанПиН 2.2.2.542-96 (в Росії).
ДЖЕРЕЛА: http://step.inf.ua/webpub/newhard/monitor.shtml http://uk.wikipedia.org http://ua-referat.com http://images.yandex.ua
Схожі презентації
Категорії