Майстри писанкарі України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дмитро Пожоджук Письменник, журналіст, громадсько-політичний діяч, етнограф, фольклорист, писанкар, вишивальник, етнолог. Народився і проживає у Космачі. Дмитро Пожоджук відродив писанкарство в Україні після його занепаду в час розгулу атеїзму Саме з його ініціативи 1992 р. було проведено Перший всеукраїнський конгрес писанкарів, а в Києві – Перший Міжнародний з’їзд писанкарів, на який з’їхалися українські писанкарі і дослідники писанкарства з Канади, США, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії. У доробку майстра Дмитра Пожоджука понад 150 вишитих сорочок, багато рушників, ясиків, серветок, картин і портретів. Дмитро Пожоджук збирає і відтворює старі, призабуті і майже втрачені узори. У його колекції — вишивки Молдови, Болгарії, Білорусі, Росії, Литви і Балкан
Світлана Стадник Народилася в Коломиї. Майстриня-писанкарка, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Добірки писанок майстрині зберігаються у музеях Коломиї, Львова, Дрогобича, Івано- Франківська, Києва, Парижа та приватних колекціях Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини, QUA, Австралії, Франції, Pool, Білорусії, Азербайджану.
Олег Кіращук Писанкар, учасник АТО, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Лауреат Художньої Премії ім. Я.Лукавецького, учасник ряду Всеукраїнських та Міжнародних виставок. Писанкарством займається з другої половини 1980-х. Наприкінці 1990-х та на поч.2000-х, у пошуках зразків давніх писанок, самотужки провів кілька експедицій по селах Покуття, на Івано-Франківщині, де зібрав близько 80 зразків покутських писанок. До кінця 1990-х писав суто автентичні писанки, на поч.2000-х почав створювати авторські роботи, які тепер знаходяться у приватних колекціях в США, Канаді, Люксембургу та ін. країнах. Олег Кіращук пише писанки, послуговуючись традиційною давньою технікою воскового розпису.
Іванна Равлюк Походить з Березівки. Закінчила Косівський коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. Касіяна, відділ «Художня вишивка та моделювання одягу» та інститут мистецтв при Прикарпатському університеті ім. Стефаника. Більше 10 років працює в Музеї мистецтв Прикарпаття старшим науковим співробітником та керівником майстер-класів: «писанкарство», «лялька-мотанка», «бісероплетіння», «розпис по склу», «вишивка гладдю та стрічкою». Є учасницею міжнародних та обласних виставок та фестивалей. Її роботи знаходяться в приватних колекціях як в Україні, так і за її межами
«Народні писанки відрізняються композицією, колористикою, вони пройшли шліфування віками. Мистецтво писання писанок настільки консервативне, що не можна було вносити будь-які свої зміни. Бабця писала, донька писала, внучка пише. Не можна було нічого змінити, як не можна міняти слів молитви. Та все ж вносилися якісь елементи, які покращували композицію ВІРА МАНЬКО Віра, без перебільшення, являється однією із найвідоміших писанкарок сучасності. Майстриня не лише пише Великодні яйця, а й допомагає іншим розвиватися у цьому мистецтві! Відтак, вона зібрала понад 1500 зразків писанок у книзі «Українська народна писанка», та описали традиції, страви й обряди Пасхальних свят у книзі «Великодній кошик».
У своїх роботах Юлія компонує традиційні оберегові символи, додаючи щось своє. Відтак, вона почала писати на писанках поезії Шевченка. А ще Юлія Бурко популяризує писанкарство за допомогою Незалежного жіночого товариства, яке створила у місті Червоноград. ЮЛІЯ БУРКО Майстриня живе і творить у Червонограді, що на Львівщині. Писанкарка активно популяризує мистецтво писанкарства: майстер-класи, гуртки, створила музей пам’яті Тараса Городецького (визначного українського писанкаря). Також Юлія привила любов до такої неймовірної справи своїм синам-близнюкам Богдану і Тарасу. І в 2007 році у Львівському музеї етнографії і художнього промислу відбулася виставка їхніх робіт «Великодні візерунки».
Схожі презентації
Категорії