X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ізомерія

Завантажити презентацію

ізомерія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ізомери у природі Виконала учениця 10 класу Снігурівської районної гімназії ім.Т.Г.Шевченка Устіченко Олександра

Слайд 2

Мета:з'ясувати явище ізомерії,дослідити які є групи ізомерії та чим вони відрізняються

Слайд 3

Ізоме ри — хімічні сполуки, однакові за елементним складом і молекулярною масою, але різні за фізичними та хімічними властивостями, що зумовлено різним просторовим чи скелетним розташуванням атомів у молекулах, тобто їх будовою. Групи: структурні ізомери стереоізомери (просторові ізомери). Крім того, виділяють геометричні ізомери.

Слайд 4

Будова молекул визначає їхні властивості, тому ізомери відрізняються один від одного за фізичними і хімічними показниками. Наприклад, складу С2Н6О відповідають дві речовини – етанол і диметиловий етер: Етанол – це рідина, що реагує з натрієм. Диметиловий етер – газ, з натрієм не взаємодіє. Явище ізомерії для органічних сполук відкрив О. М. Бутлеров. Спочатку він передбачив його теоретично, а потім підтвердив експериментально: синтезував ізобутан і довів, що два ізомери – бутан та ізобутан – мають різні властивості.

Слайд 5

Усі різновиди ізомерії можна згрупувати у два типи: структурна і геометрична. Структурні ізомери відрізняються один від одного порядком з’єднання атомів, а у геометричних ізомерів порядок з’єднання однаковий, але геометрично молекули відрізняються одна від одної.

Слайд 6

Якщо два ізомери належать до одного класу органічних сполук, то вони можуть відрізнятися один від одного за різними ознаками. Найчастіше трапляється ізомерія карбонового ланцюга: в цьому випадку ізомери відрізняються порядком з’єднання атомів Карбону карбонового кістяка, як, наприклад: С4Н10

Слайд 7

Багато сполук містять у своєму складі функціональні групи. Якщо карбоновий ланцюг має достатню довжину, то функціональна група може з’єднуватися з різними атомами Карбону в ланцюзі – це ізомерія положення функціональної групи: Якщо сполука з великим карбоновим ланцюгом також має кратні зв’язки (подвійні або потрійні), то такі зв’язки можуть бути утворені між різними атомами Карбону – це ізомерія положення кратного зв’язку:

Слайд 8

Структурні ізомери можуть належати не тільки до одного, але і до різних класів сполук. У такому випадку ізомерію називають міжкласовою. Так, розглянуті вже етанол і диметиловий етер є міжкласовими ізомерами: перша сполука належить до класу спиртів, а друга – до етерів. Також можуть існувати пари речовин, одна з яких є ненасиченим вуглеводнем, а друга – циклічним вуглеводнем:

Слайд 9

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика