іі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПЛАН Молочні продукти. Первинна обробка молока. Хімічний склад і харчова цінність молока. Види молока і його корисні властивості. Жирність молока і молочних продуктів.
МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ Молочні продукти, або Набі л — харчі, що виробляються з молока. Переробка молока в харчі відбувається для надання особливих смакових якостей і підвищення стійкості до зберігання. Зазвичай використовується молоко сільськогосподарських тварин, в першу чергу, корів, овець, верблюдів, яків та інших.
Первинна обробка молока Первинна обробка молока включає в себе очищення його від механічних домішок, охолодження, зберігання, транспортування. Молоко після видоювання піддається обробці, щоб зберегти його природні властивості і підвищити стійкість у процесі зберігання. При отриманні молока на промисловій основі досить часто первинна обробка його здійснюється в потоці в доїльному блоці. Обробка молока не змінює склад і властивості його, а при переробці його отримують продукти іншого складу та з новими властивостями. Танк – охолодження молока
ХІМІЧНИЙ СКЛАД І ХАРЧОВА ЦІННІСТЬ МОЛОКА Молоко – це біологічна рідина, що виробляється молочними залозами самок ссавців.
В ньому міститься 85-89 % води; 2,9-4,1% білків; 2,5-5,1 жиру, вуглеводів, (у вигляді молочного цукру, лактози) – 4,5-5,9%. У молоці містяться майже всі жиро- і водорозчинні вітаміни. Мінеральних речовин – 0,6- 0,8 %, а всього понад 50 мінеральних елементів, з яких найбільше кальцію і фосфору.
Висока біологічна цінність молока обумовлена хімічним складом зі збалансованістю незамінних амінокислот, високим їх перетравлюванням і засвоюванням. Щоденне вживання молока або кисло молочних продуктів у кількості 0,5 л задовольняє значну частину добової потреби людини у поживних речовинах: білках – на 20%; жирних кислотах – 22%; кальцію – 72%; фосфору – 100%.
ВИДИ МОЛОКА І ЙОГО КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ На сьогоднішній день існують різні напрямки в молочному виробництві. Це випуск спеціального харчування для людей з різними захворюваннями і літніх людей, спортсменів і належать до різних соціальних груп, дітей і т.д.
Молоко може бути спеціально збагачений мікроелементами і вітамінами. Унікальність молока полягає в його властивостях, як в цілому, так і його окремих компонентів. Крім того це біологічна рідина (єдина), яку людина може пити протягом усього життя. На сьогоднішній день різні компоненти і фракції молока з успіхом застосовуються в медицині.
ЖИРНІСТЬ МОЛОКА І МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ За способом термічної обробки його поділяють на пастеризоване, стерилізоване і пряжене. Пастеризоване молоко без добавок виготовляють з таким вмістом жиру, %: 1,0; 1,5; 2,0; 2,5; 3,2; 3,5; 6,0 і знежирене. Молоко з вітаміном С випускають з вмістом жиру 1,5%, 2,5%, 3,2% і знежирене, а білкове — 1% і 2,5%.
Сметану поділяють на звичайну і десертну. Сметану звичайну виготовляють з вмістом жиру 10% (дієтична), 15, 20 і 25%, десертну— з вмістом жиру 14%. Із пастеризованого молока виготовляють звичайну та Мечниківську простоквашу. Вона має щільний згусток; кислотність від 80 до 130° Т. За вмістом жиру звичайна простокваша буває 1; 2,5 і 3,2%. Мечниківська простокваша має дещо нижчу кислотність (80—110° Т) і щільний згусток. Вона випускається з вмістом жиру 4%. З пряженого молока виготовляють ряжанку (пряжанку) з вмістом жиру 1; 2,5; 4 і 6%.
Схожі презентації
Категорії