X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Художні промисли України

Завантажити презентацію

Художні промисли України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Вишивка

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Стародавній художній промисел, широко поширений в Україні. Сьогодні відповідно до сучасних потреб умеблювання житла й побутових запитів з’являються такі нові види килимових виробів, як накидки на крісла, стільці, журнальні столики, телевізори. Виготовляються також килимові комплекти для салонів легкових автомобілів тощо. Тчуть килими лічильною («рахунковою»), гребінковою («кругляння») та ворсовою техніками Килимарство

Слайд 9

Слайд 10

Традиційне ремесло, в тому числі українське, виробництво глиняного посуду з використанням гончарного круга. Гончарі на сьогодні працюють в Косові, Коломиї, Львові, Миргороді. До речі, столицею українського гончарства є чудове містечко Опішне. Поряд із традиційним посудом гончарі виготовляють набори для напоїв, зокрема кавові, декоративну скульптуру, дитячу іграшку. Свої вироби випалюють переважно в електричних печах.

Слайд 11

Слайд 12

КерамікА Витвори художньої кераміки з'явились давно. Із кераміки виготовляють посуд, цеглу, черепицю, труби, скульптури, а також керамічні покриття, тощо. В Україні одним з найвідоміших промислів чорнодимленої кераміки вважається Гаварецька кераміка, яку виготовляють у селі Гавареччині, що у Львівській області.

Слайд 13

Слайд 14

Декоративний розпис Розписування стін хат, а часом і господарських будівель, було дуже популярне на українських землях в давнину, а місцями збереглося й донині. Жінкu розмальовували стіни орнаментами різних кольорів. Найчастіше це були фантастичні дерева з птахами, півниками, щигликами тощо. Зовні розмальовували обрамування вікон та віконниці.

Слайд 15

Слайд 16

Художня обробка дерева Загалом художня обробка дерева була вже добре розвинена за часів Русі. Відомо, що вже у І тис. н. е. дерево широко використовувалося в будівництві міст і сіл, князівських палаців і фортець. Серед ремісничих професій існували теслярі, ложкарі, бондарі, різьбярі та ін. Техніка обробки дерева була доволі різноманітна: видовбування, вирізування, розпис, випалювання тощо. Одна з найдавніших технік — видовбування — використовувалася для виготовлення побутових речей: посуду, корит, човнів. Худо жня обро бка деревини — найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення.

Слайд 17

Різьба по дереву

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Прикраси ручної роботи

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика