Форматоване введення та виведення інформації в С++.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Форматоване введення та виведення інформації в С. Форматоване стандартне введення у мові С здійснює функція printf: int printf (char* format, arg1,arg2,..); Вона повертає кількість успішно виведених аргументів, перетворює, форматує й друкує свої аргументи в стандартному вихідному файлі під керівництвом формату – стрінгу format. Останній містить два типи об'єктів: звичайні літери, які безпосередньо копіюються у стандартний вивід, і специфікації форматів перетворень, кожна з яких починається із символу % .
Кількість аргументів функції printf має відповідати кількості специфікацій формату. Кожна специфікація завершується спеціальною літерою-специфікатором. Специфікація формату виводу має такий вид: %[маркер][ширина поля виводу][.точність]літера-специфікатор маркер – це один із знаків : + (обов’язковий вивід знаку числа) або – (притискання до лівого краю поля виводу) Підкреслені елементи специфікації є обов’язковими.
Форматоване стандартне введення в мові С здійснює функція scanf: int scanf (char* format, arg1,arg2,..); Вона зчитує символи зі стандартного вхідного потоку, інтерпретує їх згідно зі специфікаціями стрінгу format і розсилає результати у свої аргументи, кожен з яких має бути вказівником. Повертає кількість успішно введених аргументів. Стрінг format містить два види об'єктів: звичайні літери, які, як очікується, мають з'явитись у стандартному вводі, і специфікації перетворень, кожна з яких починається із символу % . Специфікація формату вводу має такий вид: %[маркер][ширина поля введення]літера-специфікатор маркер – це знак * (ігнорувати присвоєння) Підкреслені елементи специфікації є обов’язковими.
Форматування потоків введення-виведення в С++ Для керування станом потоків використовуються так звані маніпулятори потоків. Їх визначення містить файл , який необхідно підключити командою #include. Якщо деякий маніпулятор з'являється в потоці, то він змінює стан потоку до тих пір, поки в потік не буде відправлений інший маніпулятор. Наприклад, за замовчуванням, значення цілих типів читаються та записуються у десятковому форматі. Маніпулятори hex, oct, dec змінюють цілий формат відповідно на 16-ковий, 8-ковий, 10-ковий. Маніпулятори showbase, noshowbase встановлюють та відміняють виведення перед числом початкових символів 0 або 0x для позначення основи системи числення. Маніпулятори uppercase, nouppercase визначають вигляд 16-кових цифр. При введенні та виведенні дійсних значень за замовчуванням діє маніпулятор fixed (формат з фіксованою десятковою крапкою). Маніпулятор scientific змінює цей формат на формат з рухомою десятковою крапкою. Маніпулятор setprecision (n) або функція-член precision (n) визначають точність n знаків (за замовчуванням точність 6).
Схожі презентації
Категорії