X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
erere

Завантажити презентацію

erere

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Апаратна і програмна складові інформаційної системи За новою програмою 2017 року Урок 3 Зразок підзаголовка

Слайд 2

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Усе життя людини пов'язано з інформаційними процесами. Для збільшення швидкості передавання та опрацювання повідомлень, надійності їх зберігання людство використовує різноманітні технічні засоби та програмне забезпечення. Для підвищення ефективності реалізації інформаційних процесів різноманітні засоби здійснення цих процесів об'єднують у системи.

Слайд 3

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Розглянемо як приклад систему продажу квитків на потяги Укрзалізниці. Продаж квитків здійснюється по всій території України і навіть за її межами. Купити квитки можна: в касах залізничних вокзалів в автоматах продажу квитків (терміналах) через різноманітні інтернет-сайти

Слайд 4

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Доступ до сайтів продажу квитків мають користувачі комп'ютерів, підключених до Інтернету. Зручно купувати квитки з використанням мобільних комп'ютерів — ноутбуків, планшетних комп'ютерів, смартфонів.

Слайд 5

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 На сервері Укрзалізниці містяться дані про всі маршрути потягів, види вагонів у кожному з них. Після купівлі квитків відомості про зайняті місця у вагонах потяга надходять до сервера. Кожен новий покупець отримує оновлені дані про наявність вільних місць. Наприклад, ці дані можуть мати вигляд як на малюнку.

Слайд 6

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 На початковому етапі роботи системи продажу квитків працівники залізниці передають до сервера Укрзалізниці, який містить програму продажу квитків, відомості про заплановані рейси потягів, про кількість вагонів у кожному з них, про тип вагона (плацкартний, купе, люкс, першого чи другого класу тощо) і кількість місць у ньому. Відповідна програма опрацьовує ці дані та зберігає в пам'яті комп'ютера.

Слайд 7

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Касир, що продає квитки на потяги, надсилає (передає) на вимогу пасажира запит про наявність вільних місць у потягу. У запиті зазначається маршрут (звідки від'їжджатиме пасажир і до якої станції їхатиме), дату та відомості про потяг.

Слайд 8

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Якщо пасажир не знає точних відомостей про потяг, а тільки дату поїздки, то касир може здійснити кілька запитів до сервера Укрзалізниці, щоб уточнити час поїздки, тип потяга та інші відомості.

Слайд 9

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Якщо пасажира влаштовує час відправлення, тип вагона, місце у вагоні, то касир подає команду надрукувати квиток. Одночасно з командою до друку до сервера Укрзалізниці надходить повідомлення, що на цей рейс відповідне місце вже зайнято, і програма забороняє продаж квитків на це місце з будь-яких кас, терміналів чи Інтернету. Подібним чином відбувається обмін повідомленнями й тоді, коли пасажир купує квиток з використанням Інтернету або термінала.

Слайд 10

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Як бачимо, під час роботи системи з продажу квитків на потяги відбуваються різні інформаційні процеси: Передавання повідомлень Опрацювання повідомлень Зберігання повідомлень

Слайд 11

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Слід зауважити, що інформаційні системи існували давно, тільки інформаційні процеси в них здійснювалися або вручну, або з використанням механічних пристроїв. Застосування комп'ютерної техніки, і особливо комп'ютерних мереж, значно пришвидшило інформаційні процеси в інформаційних системах.

Слайд 12

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Сукупність пристроїв і програм, призначених для зберігання, опрацювання, подання та передавання даних різного типу, називають інформаційною системою.

Слайд 13

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 Одним з перших у світі впроваджувати комп'ютеризовані інформаційні системи почав Інститут кібернетики Академії наук України. Під керівництвом його директора, академіка Віктора Михайловича Глушкова (1923-1982), було розроблено автоматичні системи управління виробництвом і впроваджено їх на ряді металургійних комбінатів України, на Львівському телевізійному заводі «Електрон» та інших підприємствах.

Слайд 14

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 В.М. Глушков говорив: «Навряд чи можна сумніватися, що в майбутньому значна частина закономірностей навколишнього світу буде пізнаватися та використовуватися автоматичними помічниками людини. Але настільки ж безсумнівно й те, що все найважливіше у процесах мислення та пізнання завжди належатиме людині».

Слайд 15

Інформаційні системи, їх види Розділ 1 § 3 За рівнем автоматизації інформаційні системи можна розподілити так: Ручні Автоматизовані Автоматичні усі інформаційні процеси реалізуються людиною без застосування будь-яких технічних засобів (у наш час такі інформаційні системи майже не застосовуються); у реалізації інформаційних процесів беруть участь як людина, так і технічні засоби (на сьогодні такі інформаційні системи найпоширеніші, причому технічними засобами найчастіше є комп'ютери різної потужності); реалізація інформаційних процесів відбувається без участі людини (людина бере участь у роботі такої інформаційної системи лише на етапі її підготовки до роботи і на етапі аналізу отриманих результатів).

Слайд 16

Апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи Інформаційна система складається з: Розділ 1 § 3

Слайд 17

Дайте відповіді на запитання Розділ 1 § 3 Що таке інформаційна система? Наведіть приклади. Які ви знаєте складові інформаційних систем? Поясніть їхнє призначення. Які інформаційні системи використовуються у вашій школі? Наведіть приклади та опишіть їхні складові. Опишіть роботу шкільної бібліотеки як інформаційної системи.

Слайд 18

Працюємо за комп’ютером Розділ 1 § 3

Слайд 19

Дякую за увагу! За новою програмою 2017 року Урок 3 Зразок підзаголовка

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Інформатика