X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електромагнітне поле

Завантажити презентацію

Електромагнітне поле

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електромагнітне поле й електромагнітні хвилі.

Слайд 2

Пригадаємо Два види матерії: Речовина Поле Максвел Фарадей: Змінне магнітне поле не лише здійснює взаємодію між рухомими зарядженими частинками та намагніченими тілами, а й створює електричне поле. Електричне поле Магнітне поле

Слайд 3

Електромагнітне поле Джеймс Клерк Максвелл Англійський фізик і математик, творець класичної електродинаміки, один із засновників статичної фізики

Слайд 4

Електромагнітне поле Гіпотеза Максвелла: Не тільки змінне магнітне поле породжує магнітне електричне поле,а й змінне електричне поле створює магнітне. Електричні та магнітні поля завжди існують разом. Електромагнітне поле – вид матерії, за допомогою якого здійснюється взаємодія між зарядженими тілами і частинками та намагніченими тілами.

Слайд 5

Електромагнітне поле Існує єдине електромагнітне поле. Електричне і магнітне поле – дві складові (дві форми виявлення) електромагнітного поля. У системі відліку, пов'язаній з хлопчиком, виявляється лише електрична складова електромагнітного поля. У системі відліку, пов'язаній із дівчинкою, виявляються обидві складові – й електрична, й магнітна. Рух і спокій залежить від вибору системи відліку.

Слайд 6

Утворення електромагнітних хвиль Електромагнітна хвиля – це процес поширення в просторі змінного електромагнітного поля. Змінне електричне поле породжує змінне магнітне поле, яке в свою чергу знову породжує змінне електричне поле і т.д.

Слайд 7

Утворення електромагнітних хвиль Джерелом електромагнітної хвилі є провідник зі змінним струмом. За теорією Максвелла: Джерелом електромагнітної хвилі може бути будь-яка заряджена частинка, що рухається з прискоренням. Нерухома частинка (або рухається без прискорення) має електромагнітне поле, але НЕ випромінює електромагнітної хвилі.

Слайд 8

Характеристики електромагнітних хвиль Частота ( ) Довжина ( ) Швидкість поширення ( ) Формула хвилі: Для поширення електромагнітних хвиль НЕ потрібне середовище. Швидкість поширення електромагнітної хвилі:

Слайд 9

Характеристики електромагнітних хвиль Світло – електромагнітні хвилі. Частота цих хвиль змінюється приблизно від 4·1014 Гц (червоний колір) до 7,5·1014 Гц (фіолетовий колір). У вакуумі – і тільки в ньому – всі електромагнітні хвилі поширюються з однаковою швидкістю:

Слайд 10

Швидкість поширення електромагнітної хвилі в різних середовищах Під час переходу з одного середовища в інше швидкість поширення електромагнітної хвилі та її довжина змінюються, а частота лишається незмінною. Найшвидше поширюється світло червоного кольору, найповільніше – фіолетового.

Слайд 11

Генріх Рудольф Герц Німецький фізик, один із засновників електродинаміки.

Слайд 12

Властивості електромагнітних хвиль Відбиваються від провідних предметів (кут відбивання дорівнює куту падіння) Заломлюються на межі з діелектриком Частково поглинаються і частково розсіюються речовиною та ін. Електромагнітні хвилі: Ці явища зумовлені дією електромагнітного поля на заряджені частинки в речовині.

Слайд 13

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика