X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Друкування та заповнення цифрових таблиць

Завантажити презентацію

Друкування та заповнення цифрових таблиць

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчальний елемент Друкування та заповнення цифрових таблиць Назва: Секретар - друкарка Професія: 4115--1UA003 Код:

Слайд 2

Цілі: після вивчення цього навчального елементу, Ви зможете:   оформляти і друкувати таблиці згідно правил.

Слайд 3

1. Таблиця – це перелік систематизованих цифрових даних, або будь-яких інших відомостей, розміщених в певному порядку по графах. 2. В залежності від характеру матеріалу таблиці бувають: цифрові, текстові; звітно-статистичні; пустографки – графи залишаються пусті і доповнюються необхідними даними; таблиці-проформи (оформлється тільки головка, зразок для звітних даних).

Слайд 4

3. Таблиці складаються з наступних елементів: нумераційний заголовок (таблиця 1); тематичний заголовок; головка (заголовок і підзаголовок колонок); горизонтальні ряди; боковик (заголовок рядків); колонки (графи); зноски, примітки.

Слайд 5

4. Розгляньте зразок таблиці.

Слайд 6

Графлення табличних форм 5. Ви повинні знати, що горизонтальні лінії проводяться знаком дефіс (під цифрою 2), знаком підкреслення ( під цифрою 8) або олівцем. 6. Вертикальні лінії – знаками «:» або «!». 7. Майте на увазі, що при графленні розділовими знаками для вертикального графлення існує два способи: Встановіть ліве поле на місці проведення вертикальної лінії, інтервальний диск встановіть на 1 інтервал, вдаряйте по клавіші «:» або «!» і переведіть каретку на повний рядок. Притримуючи клавішу пропуску, вдарте по клавіші «:» або «!» і переведіть каретку на новий рядок (клавішу пропуску не відпускають).

Слайд 7

8. Раціональним способом є спосіб графлення олівцем. 9. Для горизонтального графлення – вставте олівець в отвір рядко-вказівника і, натиснувши клавішу вільного ходу каретки, проведіть лінію, відвівши каретку вліво. 10. Для вертикального графлення – відключивши інтервальний механізм, намітьте місце, де будуть колонки, повертаючи вал, проведіть лінії.

Слайд 8

Правила заповнення табличних форм 11. Нумераційний заголовок, тобто слово «Таблиця» друкуйте від 7-го положення табулятора, нумеруйте арабськими цифрами, знак № не ставте, «крапку» в кінці не ставте також. 12. Запам’ятайте, що тематичний заголовок (назва таблиці) розміщують двома способами - центровим або прапорцевим. Друкуйте малими буквами, розділові знаки вкінці не ставте, не допускайте переноси слів. Тематичний заголовок від нумераційного і від верхньої горизонтальної лінії відділяється двома інтервалами. Наприклад:

Слайд 9

Оформлення головки таблиці 13. Ви повинні знати, що головка таблиці включає заголовки і підзаголовки колонок та назву боковика. Рядки заголовків (підзаголовків) вирівнюють зліва по першому рядку для спрощення оформлення таблиці. Боковик оформляється в останню чергу. 14. Заголовки колонки друкуйте з великої літери, а підзаголовки з малої, якщо вони продовжують заголовок колонки. 15. Розгляньте приклад.

Слайд 10

16. Підзаголовки, які мають самостійне значення друкуйте з великої букви (тип, модель). 17. В кінці заголовків, підзаголовків розділові знаки не ставте. 18. Одиниці виміру або розмірності, одинакові для всіх показників таблиці, виносьте в тематичний заголовок. Наприклад:

Слайд 11

19. Майте на увазі, що якщо цифрові дані в колонках таблиці виражені в різних одиницях, то їх вказують в заголовку (підзаголовку) кожної колонки і виносять в боковик. 20. Розгляньте приклад. 21. Запам’ятайте, що якщо таблиця велика, її перенесіть на наступну сторінку, нумеруючи колонки арабськими цифрами. Нумераційний заголовок –.

Слайд 12

Оформлення боковика таблиці 22. Текст кожного з рядків друкуйте з великої букви. 23. Майте на увазі, що кому в боковику ставлять перед позначенням одиниці виміру (довжина, м). 24. Однорядкові елементи боковика друкуйте з 0-го положення табулятора через 1,5-2 інтервала. 25. Багаторядкові елементи боковика друкуйте через інтервал.

Слайд 13

Розрахунок таблиці 26. Розрахунок таблиці починайте справа наліво. 27. Ширину колонок визначайте максимальною кількістю знаків в рядку заголовка (підзаголовка) колонки плюс два знаки. 28. Оформляйте горизонтальні рядки, вертикальні колонки, примітки та зноски в таблицях згідно наведених в наступному кроці правил.

Слайд 14

Правила заповнення рядків та колонок таблиці 29. Числа в колонках таблиці друкуються, зберігаючи розрядність, тобто одиниці під одиницями, десятки під десятками і т.д. 30. Багатозначні числа поділяються на класи пропуском. 31. Якщо в одній і тій самій колонці таблиці наведені неоднорідні числа, то їх друкуйте посередині колонки.

Слайд 15

32.Цифри в вертикальних колонках таблиці друкуйте на рівні останнього рядка тексту боковика. Наприклад: 

Слайд 16

33. При наявності в вертикальних колонках цифр і тексту елементи колонок друкуйте на рівні першого рядка тексту боковика. 34. Однаковий текст в колонках замінюйте словами «те ж» або «лапками». 35. Запам’ятайте, що не дозволяється замінювати лапками повторюючі цифри, знаки: «параграф», «номер», «плюс», «проценти», і т.д. символи (математичні і хімічні), окремі букви, скорочення, визначення. 36. В таблиці не повинно бути пустих колонок. Якщо цифрові або другі дані в колонках відсутні, то ставте тире.

Слайд 17

Оформлення приміток, зносок 37. Примітки і зноски друкуйте зразу ж під таблицею, а не внизу сторінки. 38. Зноски в таблицях так само, як і в текстах позначайте знаком «*». 39. Від останнього рядка таблиці відступивши 2 інтервали, проведіть горизонтальну лінію (під цифрою 2) і за правилами оформляйте зноску, примітку.

Слайд 18

Для проходження тестування з даного навчального елементу натисніть на кнопку , у вікно тестуючої програми введіть необхідні дані і виберіть Тест № 54

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика