X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
біологія

Завантажити презентацію

біологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поширеність в природі та використання оксидів, кислот, основ та середніх солей Підготувала учениця 8 класу Рябокобила Катерина LOGO

Слайд 2

Оксиди — це хімічні сполуки, які дуже часто трапляються в природі. В основному до них належать сполуки активних металічних і неметалічних елементів. ПОШИРЕННЯ ОКСИДІВ У ПРИРОДІ

Слайд 3

Вода - найпоширеніший оксид па Землі. Вона заповнює всі западини земної поверхні, утворюючи ріки, озера, моря, океани. Просочуючись у грунт, вона утворює грунтові й підземні води. Ця дивовижна й до кінця не розгадана речовина входить до складу гірських порід і мінералів. Як вам відомо, без води не можуть існувати живі організми — людина, рослини, тварини. В організмі людини вода бере участь у всіх біохімічних процесах, підтримує об’єм і пружність клітин.

Слайд 4

Силіцій (IV) оксид теж належить до найбільш розповсюджених природних оксидів. Найбільше поширений пісок. У природі він трапляється у вигляді окремих пластів, а також устилає дно річок, морів та океанів. Окрім піску, природа подарувала людині й прозорий мінерал кварц. Окремі кристали його сягають гігантських розмірів.  Кварц Силіцій(IV)оксид SiO2 Пісок

Слайд 5

Боксит Корунд Глинозем Алюміній оксид є складовою природних мінералів алюмосилікатів. Польовий шпат

Слайд 6

Ферум оксиди входять до складу відомих у металургії залізних руд, яких є досить багато. 1 FeO вівіаніт 3 Fe3O4 магнетит 2 Fe2O3 гематит

Слайд 7

Карбон(IV) оксид поширений в атмосфері. Приблизно 0,03 % цього газу входить до складу повітря. Відіграє активну роль у процесі фотосинтезу. Накопичення вуглекислого газу в повітрі зумовлює парниковий ефект.

Слайд 8

ПОШИРЕННЯ КИСЛОТ У ПРИРОДІ Природа наділила живі організми неорганічними кислотами, як у рослинному, так і в тваринному світі. Наприклад, у ядрах кісточок абрикосів, слив, вишень у невеликій кількості міститься дуже отруйна ціанідна кислота. Деякі жуки для захисту виділяють сульфатну кислоту.

Слайд 9

Хлоридна кислота Хлоридна кислота виробляється організмом людини й міститься у шлунковому соці. З її участю відбувається процес травлення. Як антисептик, вона знешкоджує у шлунку бактерії, які потрапляють туди з їжею.

Слайд 10

Сульфідна кислота У багатьох природних джерелах Трускавця та Східниці, Немирова мінеральні води насичені сульфідною кислотою, завдяки чому вони мають характерний запах.

Слайд 11

Карбонатна кислота В інших джерелах Трускавця, Сваляви, Миргорода у воді розчинена карбонатна кислота, що, розпадаючись, виділяє бульбашки вуглекислого газу.

Слайд 12

ПОШИРЕННЯ ОСНОВ У ПРИРОДІ У природі луги не трапляються: по-перше, вони розчинні й будуть вимиватися водою, а по-друге, вони дуже активні й легко беруть участь у хімічних реакціях. Нерозчинні основи можуть входити до складу деяких мінералів у вигляді основних солей. Іржа, яка утворюється на сплавах заліза, теж частково складається з гідроксидів Феруму.

Слайд 13

ПОШИРЕННЯ СОЛЕЙ У ПРИРОДІ З усіх класів неорганічних сполук солі найчастіше трапляються в природі, особливо важкорозчинні ZnS, CaCO3, CaF2, SrSO1, BaSO1, CdS, Ca3(PO1)0, Na2B1O7 тощо. Вони утворюють багато мінералів.

Слайд 14

Кальцій карбонат Кальцій карбонат вапняк травертин крейда мармур арагоніт кальцит CaCO3

Слайд 15

Натрій хлорид NaCl

Слайд 16

Висновки: 1. Оксиди — це хімічні сполуки, які часто трапляються в природі. Це оксиди активних металічних і неметалічних елементів. 2.  Неорганічні кислоти також зустрічаються у природі у вільному стані. Наприкдад, у вулканічних газах і у водах мінеральних джерел. 3. Луги у природі не зустрічаються, нерозчинні основи можуть входити до складу гірських порід. 4. У природі міститься чимало різних солей. Вони складають різні ґрунти і породи, мінерали.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика