X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алгоритми з циклами

Завантажити презентацію

Алгоритми з циклами

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

5 клас Алгоритми з циклами

Слайд 2

Дайте відповіді на запитання З яких команд складається система команд виконавця Черепашки? Що таке алгоритм? Що таке блок-схема?

Слайд 3

5 клас Алгоритми з циклами

Слайд 4

Алгоритми з циклами Циклічними називаються процеси, в яких дії повторюються в одній і тій самій послідовності. Циклічні процеси ми можемо спостерігати в природі.

Слайд 5

Алгоритми з циклами Планета Земля кожного року проходить один і той самий шлях навколо Сонця. Кожного року відбувається зміна пір року: зима, весна, літо, осінь, а потім знову зима. Кожну добу день змінюється ніччю, а ніч - днем. Циклічно змінюються фази Місяця: спочатку Місяць молодий, потім він росте, потім досягає повного Місяця, потім починає зменшуватися, і потім все починається спочатку.

Слайд 6

Циклічні процеси відбуваються і в вашому житті. Кожного робочого дня ви встаєте, прибираєте постіль, робите фіззарядку, вмиваєтеся, снідаєте, складаєте портфель і йдете до школи. Кожного тижня уроки в школі відбуваються за одним і тим же самим порядком, який визначається розкладом, хоча, звичайно ж, можуть бути й непередбачені ситуації.

Слайд 7

Слайд 8

Цикли Би вже знаєте, що циклічні процеси можуть мати місце також і в алгоритмах. Нагадаємо, що одна або кілька команд алгоритму, які можуть виконуватися більше одного разу, називається циклом Алгоритми, які містять цикли, називаються алгоритмами з циклами

Слайд 9

Розглянемо таку задачу Біля крану з водою є порожні діжка і банка. За допомогою цієї банки наповнити діжку водою. Алгоритм розв'язування цієї задачі буде таким: 1. Наповнити банку водою 2. Вилити воду з банки в діжку 3. Якщо діжка повна, то закінчити, якщо ні - перейти до п. 1

Слайд 10

Блок-схема такого алгоритму

Слайд 11

Алгоритм може бути і таким

Слайд 12

Алгоритми з циклами Розглянемо малюнок. Він складається з чотирьох рівних між собою рівно-сторонніх трикутників, довжини сторін яких дорівнюють 50 кроків.

Слайд 13

Алгоритми з циклами Для того, щоб намалювати цей малюнок, Черепашка повинна 4 рази виконати одну й ту ж саму послідовність команд: намалювати рівносторонній трикутник і потім перейти у вихідне положення для малювання наступного трикутника. Допоможе їй це зробити команда циклу Повтори N разів (N - кількість повторень). Команди, які повинні повторюватися в циклі, беруться в квадратні дужки. З використанням команди циклу алгоритм малювання даного малюнка буде такий:

Слайд 14

Алгоритми з циклами

Слайд 15

Домашнє завдання Вивчити конспект

Слайд 16

Техніка безпеки в комп’ютерному класі

Слайд 17

БУДЬТЕ УВАЖНІ, ДИСЦИПЛІНОВАНІ, ОБЕРЕЖНІ

Слайд 18

НЕ РОЗМІЩУЙТЕ НА РОБОЧОМУ СТОЛІ Сторонні предмети

Слайд 19

НЕ вмикати і не вимикати КОМП'ЮТЕР БЕЗ ДОЗВОЛУ ВЧИТЕЛЯ

Слайд 20

HE ТОРКАТИСЬ ПРОВОДІВ І РОЗ'ЄМИ З‘ЄДНУВАЛЬНИХ КАБЕЛІВ

Слайд 21

HE ТОРКАТИСЬ ПАЛЬЦЯМИ ЕКРАНА МОНІТОРА

Слайд 22

Працюйте на клавіатурі та з мишою Чистими і сухими руками

Слайд 23

Уникайте різких рухів, НЕ залишати робоче місце БЕЗ ДОЗВОЛУ ВЧИТЕЛЯ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика