X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
За квантовою теорією

Завантажити презентацію

За квантовою теорією

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

За квантовою теорією: світло є потоком фотонів, які рухаються зі швидкістю світла; поглинання світла, як і його поширення, відбувається переривчасто (дискретно), окремими порціями; кожний електрон може поглинути тільки один фотон, одержуючи при цьому енергію ; енергія фотона:

Слайд 2

Робота виходу 1еВ=1,6·10-19Дж - Рівняння Ейнштейна для фотоефекту - енергія фотона Кінетична енергія фотоелектрона

Слайд 3

Робота виходу електронів з металів Метал Робота виходу A, еВ Алюміній 4,25 Вольфрам 4,54 Залізо 4,31 Мідь 4,4 Нікель 4,5 Олово 4,39 Платина 5,32 Ртуть 4,52 Срібло 4,3 Цинк 4,24

Слайд 4

Якщо енергія: А, фотоефект відбувається; , фотоефект можливий. Причому νmin – мінімальна частота випромінювання, яка ще викликає фотоефект, називається червоною межею фотоефекту .

Слайд 5

1 закон. Кількість електронів, які вириваються світлом з поверхні металу за 1с, прямо пропорційна падаючому на фотокатод світловому потоку . Пояснення: якщо кожний електрон може поглинути лише один фотон, то кількість вирваних електронів повинна бути пропорційна кількості фотонів, що падають за цей час на поверхню.

Слайд 6

2 закон. Максимальна швидкість (або кінетична енергія) вибитих випромінюванням електронів зовсім не залежить від освітленості поверхні, а визначається лише частотою цього випромінювання. Пояснення: , тобто кінетична енергія і швидкість фотоелектронів залежить лише від частоти випромінювання і з її підвищенням збільшується.

Слайд 7

3 закон. Для кожної речовини існує мінімальна частота світла νmin (червона межа фотоефекту), за якої можливий фотоефект. Пояснення: , таким чином, червона межа фотоефекту залежить лише від роботи виходу, тобто від хімічної природи металу і стану його поверхні. За менших частот ν

Слайд 8

Макс Планк Альберт Ейнштейн

Слайд 9

Задача 1. Якої швидкості отримують вирвані з калію електрони внаслідок опромінення його фіолетовим світлом з довжиною хвилі 0,42 мкм, якщо робота виходу електронів з калію A= 2 eB? Задача 2. Визначте довжину хвилі світла, яким освітлюється поверхня срібла, якщо фотоелектрони мають кінетичну енергію Дж. Задача 3. Випромінювання з довжиною хвилі м падає на речовину, для якої червона межа фотоефекту Гц. Чому дорівнює кінетична енергія фотоелектронів?

Слайд 10

Домашнє завдання Середній і достатній рівень Гончаренко С. У. Фізика 11 клас, §69, впр. 16 № 1,3, математичні розрахунки задач, виконаних на уроці. Високий рівень Скласти твір-оповідання або вірш «Неймовірні пригоди фотона у Всесвіті» Готуємося до семінарського заняття.

Слайд 11

Готуємося до семінарського заняття. Тема. «Застосування фотоефекту. Люмінесценція. Квантові генератори та їх застосування» План 1. Застосування фотоелементів в техніці, побуті та професії. фотореле, фоторезистор, фотодіоди; сонячні батареї; відтворення звуку 2. Фотохімічна дія світла: фотосинтез; зір; фотографія. 3. Фотофізична дія світла: фотохромізм; люмінесценція; квантові генератори – лазери. тиск світла.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика