X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як був винайдений громовідвід?

Завантажити презентацію

Як був винайдений громовідвід?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Що таке громовідвід ? Громовідвід ( або блискавичник) — пристрій, який сприймає удар блискавки і відводить її струм в землю й призначений для захисту будинків та інших споруд від руйнівної дії блискавки.

Слайд 3

З яких частин складається громовідвід ? 1) Блискавкоприймач — частина блискавичника, призначена для перехоплення блискавок; слугує для прийому розряду блискавки й розташовується в зоні можливого контакту з каналом блискавки. Залежно від особливостей об'єкта захисту, може бути природним (металева покрівля об'єкта, металева ферма тощо) або штучним (спеціально змонтований металевий штир, сітка із провідного матеріалу або металевий трос, натягнутий над об'єктом захисту). 2) Струмозводи — провідники, що слугують для відводу заряду від блискавкоприймача до заземлювача. Вони також можуть бути природними (наприклад, арматура залізобетонних будівельних конструкцій об'єкта захисту) або штучними (зазвичай являють собою провідники досить великого перерізу). 3) Заземлювач блискавкозахисту — провідник або кілька з'єднаних між собою провідників, що мають електричний контакт з ґрунтом; може являти собою наприклад заглиблену в ґрунт металеву плиту.

Слайд 4

Ким і як був винайдений громовідвід ? Громовідвід винайшов американський вчений і політик Бенджамін Франклін. У 1753-му році він вперше продемонстрував саму електричну природу блискавки, провівши експеримент з повітряним змієм. Франклін одним з перших виявив електричні властивості провідників, що мають гостру форму. Саме їх він і запропонував використовувати для запобігання прямого попадання блискавки в високі будови і знищення електричного заряду в грозових хмарах.

Слайд 5

Блискавкоприймач

Слайд 6

Струмозводи

Слайд 7

Заземлювач

Слайд 8

Джерела https://znanija.com/task/29010184 https://uk.wikipedia.org/wiki/Блискавичник

Слайд 9

Слайд 10

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика