X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
важиль в житти

Завантажити презентацію

важиль в житти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екосистеми Ланцюги живлення

Слайд 2

Що таке екосистема? Екосистема – сукупність живих організмів, які взаємодіють між собою та з умовами середовища. Екосистеми поділяють на живі і неживі, природні і штучні. Ланцюги живлення – послідовність організмів, у якій кожний попередній є їжею для наступного.

Слайд 3

Ланцюжок харчування Земні рослини вміють перетворювати світлову енергію Сонця в хімічну енергію, що служить їм їжею. Рослини — єдині живі створення на Землі, здатні робити це. Деякі тварини, що харчуються зеленими рослинами, самі є їжею для інших тварин. Так сонячна енергія переходить із одних живих організмів в інші. Це прийнято називати ланцюжком харчування.

Слайд 4

Тварини харчуються найрізноманітнішими видами їжі. Вони належать до різних ланцюжків харчування. Деякі ланцюжки харчування, що включають у себе організми багатьох рослин і тварин, звуться перехресними сітками. Зміна будь-якої частини такої сітки харчування може викликати зміну способу життя інших істот, що входять у неї.

Слайд 5

Всі ланцюжки харчування починаються із зелених рослин. Без них взагалі не було б життя на Землі. Капуста одержує енергію безпосередньо від Сонця. Зайці харчуються капустою. Лисиці їдять зайців. На цьому малюнку показано, які види тварин поїдають один одного. Цей принцип зветься перехресна сітка харчування.

Слайд 6

У лісах та парках Києва поряд з іншими деревами ростуть дуби. Дуб — це не просто окреме дерево, а невелика екосистема, де всі живі організми пов'язані між собою.

Слайд 7

Крона дуба є середовищем існування для багатьох видів тварин. У листі ховаються руді білки, поряд перелітають з гілки на гілку різноманітні птахи — дятли, сойки, синиці. А в гущавині завмер пугач. Синиці та інші комахоїдні птахи збирають шкідливих для дерева комах.

Слайд 8

У дятлів робота трохи складніша — вони не тільки знищують шкідників з поверхні дерева. Ці птахи здатні знаходити короїдів під корою. Протягом годин ця працьовита пташка здатна довбати тверду деревину своїм міцним дзьобом, відшукуючи дорослих паразитів чи їх ненажерливих личинок. Дятли живуть на заражених шкідниками деревах, влаштовуючи в їх стовбурах дупла. Як тільки вони «вилікують» дуб, то перелітають до іншого. А дятлові дупла використовують як хатинки інші птахи та дрібні звірі.

Слайд 9

Всі ці та інші птахи не тільки отримують від дерева притулок та їжу, а й допомагають дубу рятуватись від шкідників. Це життєво необхідно для дерева, адже, якщо шкідників багато, то дуб гине. А на виснажених чи зрубаних деревах поселиться який гризун, прогризе у деревині широкі ходи.

Слайд 10

Іноді на листках дерева на початку літа можна побачити світло-зелені кульки. Вони називаються «гали». Це — «будиночки» для деяких комах. Якщо личинка ще недозріла, то й гала — світлого кольору. А коли доросла комаха готова для вильоту, то гали стають коричневими.

Слайд 11

А білки та сойки «дякують» дереву досить своєрідним чином. Вони створюють на зиму запаси харчів. Найбільше вони запасають жолудів, але обидві мають дуже погану пам'ять. Тому більша частина зимових запасів, які «господині» ховають на землі під опалим листям, не з'їдається зимою і проростає. Таким чином, і білка, і сойка сприяють розповсюдженню насіння дуба.

Слайд 12

Стовбур дуба — теж середовище існування для багатьох живих організмів, але інших. У незабруднених районах його вкривають гриби і лишайники. Часто на дубовій корі росте мох.

Слайд 13

Надзвичайно велике значення для життя дерева і всіх його мешканців має опале листя. Воно утеплює грунт, завдяки чому земля не промерзає. Дрібні тварини, що там живуть, переживають зимові холоди. На опалому листі поселяються живі організми, які живляться відмерлими рештками — пліснява, кліщі, черви.

Слайд 14

Вони, в свою чергу, служать поживою для хижих комах (жужелиць), а потім і барсуків, які із задоволенням поселяються у розщелинах дубових коренів. Коли листя перегниває, то утворюються поживні речовини, необхідні всім рослинам, і дереву також.

Слайд 15

Опалі жолуді — теж їстівні для багатьох тварин. Ними ласують миші та інші гризуни, які, в свою чергу, є їжею для сов, змій, лисиць. Останні таким чином регулюють їх чисельність. Їдять опалі жолуді і дикі кабани. Вони у пошуках жолудів часто наносять дереву шкоди, підриваючи його коріння.

Слайд 16

Протягом усього життя дуба змінюються не тільки тварини і рослини навколо нього, а й краєвиди та оточення. Але ніколи дуб не залишається самотнім. Він увесь час дає притулок та їжу багатьом іншим живим істотам. І вони йому віддячують турботою. Без них дерево не прожило б і половини свого довгого життя. А живе дуб до 2000 років.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика