X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
vasya

Завантажити презентацію

vasya

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Забруднення шумове. Шумове забруднення навколишнього середовища Підготували: Василенко А. Югай А. Богомолова А. {

Слайд 2

Мета проекту: розробити рекомендації щодо захисту від негативного впливу шуму на організм людини

Слайд 3

Завдання проекту 1) Вияснити, що таке шум? 2) Виявити джерела шуму в навколишньому середовищі. 3) Виявити небезпечну межу шуму для сприйняття людини. 4) Визначити способи захисту від шуму.

Слайд 4

Серед впливів довкілля виділяють забруднення шумове, яке оцінюється як одне з найбільш шкідливих для людини. Всі люди здавна жили в оточенні звуків, у природі немає тиші, хоча і гучні звуки теж дуже рідкісні. Шелест листя, щебетання птахів і шелест вітру не можна назвати шумом. Ці звуки корисні для людини. А з розвитком технічного прогресу актуальною стала проблема шуму, який людям приносить багато проблем і навіть призводить до хвороб. Хоча звуки не ушкоджують навколишнє середовище і впливають тільки на живих організмів, можна говорити про те, що забруднення шумове в останні роки стало екологічною проблемою.

Слайд 5

Що таке звук Слуховий апарат людини влаштований дуже складно. Звук - це хвильове коливання, що передається через повітря та інші компоненти атмосфери. Ці коливання сприймаються спочатку барабанною перетинкою людського вуха, потім передаються в середнє вухо.

Слайд 6

Що таке шум Шумове забруднення навколишнього середовища трапляється, коли звуки зливаються і перевищують за інтенсивністю допустимі межі. Силу звуку вимірюють у децибелах, і шум більше 120-130 Дб вже призводить до серйозних розладів людської психіки і відбивається на стані здоров'я. Шум має антропогенне походження і підвищується з розвитком технічного прогресу. Зараз вже навіть в заміських будинках і на дачі складно сховатися від нього. Природний природний шум не перевищує 35 Дб, а в місті людина стикається з постійними звуками в 80-100 Дб. Шумовий фон вище 110 Дб вважається неприпустимим і дуже шкідливим для здоров'я. Але все частіше з ним можна зіткнутися на вулиці, в магазині і навіть вдома.

Слайд 7

Джерела шумового забруднення Самий шкідливий вплив чинять звуки на людину у великих містах. Але навіть в заміських селищах можна страждати від шумового забруднення, викликаного працюючими технічними пристосуваннями у сусідів: газонокосаркою, токарним верстатом або музичним центром. Шум від них може перевищувати гранично допустимі норми в 110 Дб.

Слайд 8

І все ж основне забруднення шумове відбувається в місті. Джерелом його в більшості випадків є транспортні засоби. Найбільша інтенсивність звуків виходить від автомагістралей, метро і трамваїв. Шум в цих випадках може досягати 90 Дб.

Слайд 9

Гранично допустимі норми звуку спостерігаються під час зльоту або посадки літака. Тому при неправильній плануванні населених пунктів, коли аеропорт виявляється поблизу від житлових будинків, шумове забруднення середовища біля нього може призвести до проблем у людей.

Слайд 10

Крім транспортних шумів, людині заважають звуки будівництва, що працюють кліматичних установок та радіореклами. Причому сучасній людині вже не сховатися від шуму навіть у квартирі. Постійно включені побутові прилади, телевізор і радіо перевищують допустимий рівень звуків.

Слайд 11

Як звуки впливають на людину Сприйнятливість до шуму залежить від віку людини, стану її здоров'я, темпераменту. Помічено, що жінки більш чутливі до звуків. Крім загального шумового фону, на сучасну людину впливають і нечутні звуки: інфразвук та ультразвук. Навіть короткочасний їх вплив може викликати головні болі, порушення сну і розлад психіки.

Слайд 12

Вплив шуму на людину вивчається давно, ще в античних містах вводилися обмеження на звуки в нічний час. А в минулому існувала страта "під дзвоном", коли під впливом постійних гучних звуків людина гинула. Зараз у багатьох країнах діє закон про шум, який захищає громадян вночі від акустичного забруднення. Але погано діє на людей також повна відсутність звуків. Людина втрачає працездатність і зазнає сильний стрес в звукоізольованому приміщенні. А шуми певної частоти, навпаки, можуть стимулювати процес мислення і покращують настрій.

Слайд 13

Слайд 14

Шкода шуму для людини 1)Тривала дія звуків навіть невисокої інтенсивності може викликати підвищення тиску і розлад діяльності серцево-судинної системи. 2)Сильно діє забруднення шумове на мозкову діяльність. Постійний шум викликає агресивність, дратівливість, порушення сну і пригнічення центральної нервової системи. 3) Тривалий шум пошкоджує зоровий і вестибулярний апарат. Чим вище інтенсивність звуків, тим гірше людина реагує на події, що відбуваються. 4)Шум близько 90 Дб призводить до втрати слуху, а більше 140 Дб може викликати розрив барабанних перетинок. 5)При тривалому впливі інтенсивного шуму на рівні 110 Дб у людини виникає почуття сп'яніння, схоже на алкогольне.

Слайд 15

Вплив шуму на навколишнє середовище 1)Постійні гучні звуки руйнують рослинні клітини. Рослини в місті швидко засихають і гинуть, дерева живуть менше. 2) Бджоли при інтенсивному шумі втрачають здатність орієнтуватися. 3)Дельфіни і кити викидаються на берег через сильні звуки працюючих радарів, гідролокаторів, ракет, субмарин. 4)Шумове забруднення міст призводить до поступового руйнування споруд і механізмів.

Слайд 16

Як захиститися від шуму Особливістю акустичних впливів на людей є їхня здатність накопичуватися, і людина виявляється незахищеною від шуму. Особливо від цього страждає нервова система. Тому відсоток психічних розладів вище серед людей, що працюють на галасливих виробництвах. У молодих хлопців і дівчат, які постійно слухають гучну музику, слух через деякий час знижується до рівня 80-річних людей похилого віку.

Слайд 17

Але, незважаючи на це, більшість людей не здогадуються про шкоду шуму. Як же можна захистити себе? Рекомендується використовувати індивідуальні засоби захисту, наприклад, беруші або навушники. Набули поширення звукоізолюючі вікна і стінні панелі. Потрібно намагатися в будинку використовувати якомога менше побутових приладів. Найгірше, коли шум заважає людині нормально виспатися вночі. У цьому випадку його має захистити держава.

Слайд 18

Закон про шум Кожен п'ятий житель великого міста страждає від захворювань, пов'язаних з шумовим забрудненням. У будинках, розташованих біля великих магістралей, рівень шуму перевищено на 20-30 Дб. Люди скаржаться на гучні звуки, що видаються будівництвами, вентиляцією, підприємствами, дорожними роботами. За містом жителям докучають дискотеки і галасливі компанії, які відпочивають на природі.

Слайд 19

Щоб захистити людей і дати їм виспатися, в останні роки все частіше приймаються обласні закони про тишу, що регламентують час, в який не можна виробляти гучні звуки. У будні дні це, як правило, період з 22 години вечора до 6 години ранку, а у вихідні - з 23 до 9 годин. Порушники піддаються адміністративним покаранням і отримують великі штрафів.

Слайд 20

Шумове забруднення навколишнього середовища в останні десятиліття стає найактуальнішою проблемою мегаполісів. Викликає занепокоєння зниження слуху у підлітків і збільшення кількості психічних захворювань у людей, що працюють на виробництвах, пов'язаних з сильним шумом.

Слайд 21

Кінець! Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика