X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
пшлорлють

Завантажити презентацію

пшлорлють

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тварини минулого Підготувала вчитель хімії Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Буз Світлана Олександрівна

Слайд 2

Перш ніж з’явилися динозаври, на Землі збігло дужу багато часу. Мільярди років тривав розвиток живих істот від найпростіших організмів до велетнів-динозаврів. Проте і їм на зміну прийшли менші за розміром тварини, нащадки яких живуть на Землі досі.

Слайд 3

Календар Землі Ери,тривалість у мнл років Архейська,1400-2000 Протерозойська,1000-2000 Палеозойська,340 Мезозойська,165 Кайнозойська,65 Періоди -------- -------- Кембрій Ордовик Силур Девон Карбон Перм Тріас Юра Крейда Палеоген Неоген червертинний

Слайд 4

Палеонтологія Давні викопні тварини та рослини вивчає наука палеонтологія. У перекладі з давньогрецької це слово означає “вчення про давнє життя”.

Слайд 5

Засновником палеонтології є видатний французький зоолог, академік Жорж Кюв’є, який жив наприкінці ХVІІІ-початку ХІХ століття. Він був найбільшим авторитетом в науці свого часу і мав енциклопедичні знання. Маючи лише одну кістку, він міг встановити зовнішній вигляд тієї чи іншої викопної тварини. Жорж Кюв’є

Слайд 6

М.І.Андрусов Серед всесвітньо відомих вчених, які працювали в галузі палеонтології, почесне місце належить українцю Миколі Івановичу Андрусову, який став одним із засновників цієї науки.

Слайд 7

Хто вони, динозаври? Динозаври – величезний загін вимерлих рептилій, які з’явилися на землі в мезозої, приблизно 225млн років тому, а вимерли наприкінці мезозойської ери, десь 65 млн років тому. Майже весь цей період вони були найчисленнішою групою тварин і панували над усіма іншими, доки кліматичні зміни не змусили їх піти зі сцени.

Слайд 8

Овіраптор Овіраптор –”викрадач яєць”, невеликий хижий динозавр завдовжки 1.8 метра.

Слайд 9

Орнітоподи Серед орнітоподів було багато бігунів. Можливо, що на своїх “пташиних” ногах вони розвивали швидкість до 85 км на годину.

Слайд 10

Брахіозавр “Довгорукий ящір” Довжина всієї тварини становила майже 15 м.

Слайд 11

Тиранозавр – король динозаврів Тривалий час його вважали найбільшим із хижаків планети.

Слайд 12

Стегозаври мали найменший головний мозок серед динозаврів. Розмірами він не перевищував волоський горіх і важив 50-70 г

Слайд 13

Диплодок

Слайд 14

Диплодок Кілька родів динозаврів мали по два мозки – один у черепі, а другий – на хребті. Жодна тварина в історії планети не знала такої особливості.

Слайд 15

Бронтозавр(апатозавр) “ящери, які гримлять”

Слайд 16

Іхтіозавр

Слайд 17

Птеродактель

Слайд 18

Археоптерикс

Слайд 19

Чому вони вимерли? Чому ж так сталося? Це питання дуже цікавить не тільки палеонтологів, а й пересічних людей. Ця загадка, нарівні з космічними прибульцями і таємницею Атлантиди, стала однією з найпопулярніших тем телевізійних програм.

Слайд 20

Гіпотези Найновішою і найпопулярнішою зараз є гіпотеза про вплив космічних факторів на Землю, зокрема посилення космічної радіації. Буцімто наприкінці мезозою планета піддалася інтенсивному космічному опроміненню, внаслідок чого посилення радіоактивного фону призвело до загибелі динозаврів.

Слайд 21

Гіпотези Інша теорія говорить, що Земля зіштовхнулась з якимось космічним тілом, можливо, астероїдом. Вибух підняв в атмосферу величезну кількість пилу, яка затьмарила Сонце. Внаслідок чого почалося похолодання, рослини загинули, а динозаври вимерли від холоду і голоду.

Слайд 22

Чи існують сучасні динозаври? Наука стверджує, що перебування динозаврів на Землі закінчилась 65млн років тому. Але є люди. Які підддають це сумніву. Вони висувають припущення: по-перше,люди зустрічалися з динозаврами, тобто жили одночасно; по-друге, динозаври дожили да наших часів. І намагаються підтвердити свої версії доказами.

Слайд 23

Нессі Виходячи з такої позиції, динозаврами слід вважати всіх легендарних та казкових зміїв, починаючи від китайських драконів і кінчаючи слов’янським Змієм Гориничем та драконами.

Слайд 24

Міф чи реальність? Але куди ж поділися всі ці динозаври, якщо їх не перебили герої романів? Виявляється, що нікуди. “Вони й зараз живуть, тільки вчені ніяк не можуть їх побачити і описати”,-говорять прибічники теорії про те, що невелика частина динозаврів живе й досі.

Слайд 25

“Прабабуся динозаврів” гаттерія, що й зараз мешкає на острівцях поблизу узбережжя Нової Зеландії.

Слайд 26

Варани о.Комодо

Слайд 27

Список використаних джерел: Інтернет-ресурси: hpp://uk.wikipedia.org/wiki Література: Дитяча енциклопедія динозаври. - Харків “Фоліо” , 2004

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика