X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Надпровідниковий діод"

Завантажити презентацію

"Надпровідниковий діод"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Надпровідниковий діод” Підготувала учениця 11-А класу Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пехньо Олександра

Слайд 2

Напівпровідниковий діод — це напівпровідниковий прилад з одним випрямним електричним переходом і двома зовнішніми виводами.

Слайд 3

Випрямним електричним переходом, в напівпровідникових діодах, може бути електронно-дірковий перехід, гіперперехід або контакт метал-напівпровідник.

Слайд 4

Випрямний перехід, окрім ефекту випрямлення, має й інші властивості, що використовуються для створення різних видів напівпровідникових діодів: випрямних діодів, стабілітронів, лавинно-пролітних діодів, тунельних діодів, варикапів та інших.

Слайд 5

Тому напівпровідникові діоди поділяють: на випрямні, високочастотні; надвисокочастотні, імпульсні, опірні (стабілітрони), чотиришарові перемикаючі,  фотодіоди,  світлодіоди,  тунельні діоди та інші.

Слайд 6

Якщо сплавити напівпровідники з різними типами провідності (n— та p-провідністю), то на межах їх стику утворюється p-n перехід. Вільні електрони з області напівпровідника з n-провідністю рекомбінують з «дірками» напівпровідника з p-провідністю. Утворюється нейтральний шар, який розділяє дві області з електричними зарядами. Створюється різниця потенціалів.

Слайд 7

Якщо подати напругу негативним знаком на n-область та позитивним на p-область, то електрони будуть здатні подолати нейтральний бар'єр і через діод потече струм (пряме увімкнення діода). Якщо подати напругу позитивним знаком на n-область, а негативним на p-область, то нейтральний шар розшириться і струм протікати не буде.

Слайд 8

Основні параметри напівпровідникового діода Is — струм насичення (тепловий струм); Rб — опір бази діода; Rа — активний опір; RД — диференційний опір; Cб — бар'єрна ємність; СД — дифузійна ємність Rтп к — тепловий опір перехід-корпус; Кв — коефіцієнт випростування; φк — контактна різниця потенціалів.

Слайд 9

Проектування При автоматизованому проектуванні мікроелектронної апаратури (МЕА), широко використовуються моделі елементної бази, зокрема, моделі напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем (ІМС). Найпоширенішими є топологічні моделі, наведені у вигляді еквівалентної заступної схеми, або неспрямованого графа, вітки яких відбивають шляхи розповсюдження фізичного процесу у приладах.

Слайд 10

Застосування Застосовується практично у всіх електронних схемах, та в багатьох електричних.

Слайд 11

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика