X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мікроелектроніка"

Завантажити презентацію

"Мікроелектроніка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мікроелектроніка Проект підготувала учениця 7(11)-А класу Щур Тетяна

Слайд 2

На сьогодні світ неможливо уявити без сучасних технологій. Саме мікроелектроніка є непорушним фундаментом для багатьох галузей промисловості. Актуальність:

Слайд 3

Прослідкувати історію розвитку мікроелектроніки. З’ясувати, наскільки тісно мікроелектроніка пов’язана з фізикою та сучасним життям людини. Мета: Предмет дослідження: Мікроелектроніка в усіх її проявах.

Слайд 4

Проаналізувати етапи розвитку мікроелектроніки; Показати мікроелектроніку в усіх її проявах; З’ясувати взаємозв’язок мікроелектроніки з сучаними технологіями. Завдання:

Слайд 5

Мікроелектроніка — галузь сучасної промисловості, виробництво кремнієвих кристалів інтегральних мікросхем. Мікроелектроніка — це непорушний фундамент не тільки всієї сучасної індустрії інформаційних і комп'ютерних технологій, але і дуже багатьох суміжних галузей — побутової електроніки, індустрії розваг (включаючи музику і відео), медицини, військової і автомобільної промисловості тощо.

Слайд 6

У 1962 році уряд колишнього Радянського Союзу прийняв постанову про розвиток мікроелектронної промисловості та створення у Зеленограді під Москвою Наукового центру мікроелектроніки з філіями у Києві, Мінську, Ризі, Вільнюсі, Тбілісі й ряді інших міст. Історія розвитку:

Слайд 7

З ініціативи і за допомогою Олександра Івановича Шокіна в Києві на початку 1962 р. відкрилася виставка засобів мікроелектроніки, які випускалися підприємствами Комітету. Шокін Олександр Іванович

Слайд 8

Іван Васильович Кудрявцев Станіслав Олексійович Моральов

Слайд 9

Півроку потому, коли з'явилася урядова постанова про розвиток мікроелектронної промисловості, було створене Київське конструкторське бюро з мікроелектроніки КБ-3 Державного комітету РМ СРСР з електронної техніки.

Слайд 10

Слайд 11

Олег Костянтинович Антонов За пропозицією Олега Костянтиновича Антонова - головного конструктора Київського авіазаводу - були проведені спільні роботи з визначення оптимальних шляхів мікромініатюризації бортової літакової апаратури для керування польотом.

Слайд 12

У 1970 р. було створено перший у колишньому СРСР і Європі мікрокалькулятор на 4-х великих інтегральних схемах МОП-ВІС із ступенем інтеграції до 500 транзисторів на кристалі.

Слайд 13

Види мікроелектроніки: Функціональна мікроелектроніка. Функціональна мікроелектроніка пропонує принципово новий підхід, що дозволяє реалізувати певну функцію апаратури без застосування стандартних базових елементів, грунтуючись безпосередньо на фізичних явищах в твердому тілі.

Слайд 14

Оптоелектроніка. Істотна особливість оптоелектронних пристроїв полягає в тому, що елементи в них оптично зв'язані, але електрично ізольовані один від одного. Завдяки цьому легко забезпечується узгодження високовольтних і низьковольтних, а також високочастотних ланцюгів.

Слайд 15

Магнетоелектроніка. Магнетоелектроніка – напрям функціональної мікроелектроніки, пов'язаний з появою нових магнітних матеріалів, що мають малу намагніченість насичення і з розробленням технологічних методів отримання тонких магнітних плівок.

Слайд 16

Акустоелектроніка. Акустоелектроніка – напрям функціональної мікроелектроніки, зв'язаний з використанням механічних резонансних ефектів, п'єзоелектричного ефекту, а також ефекту, заснованого на взаємодії електричних полів з хвилями акустичних напруг в п'єзоелектричному напівпровідниковому матеріалі. Акустоелектроніка займається перетворенням акустичних сигналів в електричні і електричних сигналів в акустичні.

Слайд 17

Хемотроніка. Хемотроніка як новий науковий напрям виник на стику двох напрямів, що розвиваються: електрохімії і електроніки. Перспектива розвитку хемотроніки – це створення інформаційних систем і систем керування на рідинній основі, а в майбутньому – біоперетворювачів інформації

Слайд 18

Кріоелектроніка. Кріоелектроніка – напрям електроніки і мікроелектроніки охоплюючий дослідження взаємодії електромагнітного поля з електронами в твердих тілах при кріогенних температурах і створення електронних приладів на їх основі.

Слайд 19

Мікроелектроніка базується на інтеграції дискретних елементів електронної техніки, при якій кожен елемент схеми формується окремо в напівпровідниковому кристалі. Взаємозв’язок фізики та мікроелектроніки прослідковується в тому, що мікроелектроніка передбачає принципово новий підхід, який дозволяє реалізувати певну функцію апаратури без застосування стандартних базових елементів, грунтуючись безпосередньо на фізичних явищах у твердому тілі. Розвиток сучасної мікроелектроніки характеризується розробленням великого числа типів інтегральних мікросхем, в першу чергу створенням великих і надвеликих інтегральних схем і мікропроцесорів, а також систем на одному кристалі. Саме завдяки цій розробці мікроелектроніка є основою в будь-яких сучасних технологій, без яких на сьогодні жоден з нас не може обійтися. Висновок:

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика