X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мас-спектрограф"

Завантажити презентацію

"Мас-спектрограф"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мас-спектрограф підготував Роман Котенко, 11-В

Слайд 2

вступ Мас-спектрометрія — метод визначення хімічного, фазового складу і молекулярної структури речовини, що базується на реєстрації спектра мас іонів, утворених внаслідок іонізації атомів і молекул проби. Маса іона визначається за його відхиленням у магнітному полі.

Слайд 3

іонізація

Слайд 4

мас-спектрометр Мас-спектрометр – прилад, що розділяє заряджені частинки (звичайно іони) із різним відношенням маси частинки до її електричного заряду. Принцип дії полягає у впливі електричного та магнітного полів на пучки іонів, що рухаються у вакуумі. Для реєстрації іонних струмів, як правило, використовуються підсилювачі постійного струму або фотопластинки.

Слайд 5

принцип роботи приладу джерело іонів мас-аналізатор детектор

Слайд 6

джерела іонів Перше, що треба зробити для отримання мас-спектру, – перетворити нейтральні молекули та атоми, що складають будь-яку речовину, в іони. Цей процес називається іонізацією і по-різному виконується для органічних та неорганічних речовин. Другою необхідною умовою є переведення іонів в газову фазу у вакуумній частині мас-спектрометра. Глибокий вакуум забезпечує безперешкодний рух іонів всередині приладу, а при його відсутності іони розсіються і рекомбінують.

Слайд 7

способи іонізації Газовая фаза электронная ионизация (EI) химическая ионизация (CI) электронный захват (EC) ионизация в электрическом поле (FI) Жидкая фаза термоспрей ионизация при атмосферном давлении (AP) электроспрей (APESI) химическая ионизация при атмосферном давлении (APCI) фотоионизация при атмосферном давлении (APPI) Твёрдая фаза прямая лазерная десорбция - масс-спектрометрия (LDMS) матрично-активированная лазерная десорбция/ионизация (MALDI) масс-спектрометрия вторичных ионов (SIMS) бомбардировка быстрыми атомами (FAB) десорбция в электрическом поле (FD) плазменная десорбция (PD)

Слайд 8

мас-аналізатори Отримані при іонізації іони за допомоги електричного поля переносяться в мас-аналізатор, де починається другий етап аналізу – сортування іонів за відношенням маси до заряду. Мас-спектрограф може мати два мас-аналізатори, тоді він називається тандемним.

Слайд 9

детектори Останнім елементом є детектор заряджених частинок. Перші прилади мали фотопластинку в якості детектора. Зараз використовуються динодні вторинно-електронні множителі, фотомножителі або мікроканальні множителі.

Слайд 10

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика